Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625

Огласувач: Antonio
Објавен на: 18/10/2017
Телефон: 070460413
Град: Скопје

Огласот е прегледан 924 пати

Телефонот е во одлична состојба без ниедна мана. Еден од најдобрите модели на Xiaomi според цена/перформанси. Користен една недела со заштитна фолија. Овој модел не е со кинески Android 6.0, туку има Global ROM Android 7.0 со MIUI 8.5 и инсталиран Google Play Store. # # # Правна напомена и услови: Предметите на огласите понудени од мене се продаваат приватно со изостанок на гаранција, со отсуство на правна одговорност односно без било каква гаранција за употреба. Сите информации, слики и податоци се објавени со добра волја и што е можно попрецизно, така што купувачот може да добие точна слика за предметот. Согласно со Закон за забрана и спречување на вршење на нерегистрирана дејност (“Службен весник на РМ“ бр. 199/30.12.2014, 147/27.08.2015), член 6 став (4) и член 8 став (6); Потврдувам дека објавувам оглас на КупиСиМобилен “kupisimobilen.mk“ како физичко лице, не во претприемачки дух за вршење дејност. Тука нудам само лични користени предмети од мојот сопствен приватен имот. Сите права на трговската марка која се користи во насловот, описот или сликите на овој оглас му припаѓаат на носителот на правата. Доколку мислите дека овој оглас злоупотребува туѓa трговска марка на носителот на правото; Ве молам контактирајте ме што е можно побргу за да се спречи повреда на правата од индустриска сопственост.

Следи го огласот

Исконтактирај го огласувачот

Loading...

Цена: 11000 MKД

Огласот е застарен

Детални информации за апаратот

Назив: Xiaomi Redmi Note 4X
Мрежа: GSM / HSPA / LTE...
Објавен: 2017, февруари
Статус: во продажба 2017, февруари
Димензии: 151 x 76 x 8.5 mm (5.94 x 2.99 x 0.33 in)
Резолуција: 1080 x 1920 pixels (~401 ppi pixel density)
Оперативен систем: Android OS, v6.0 (Marshmallow)
Меморија: 32 GB, 3 RAM or 64 GB, 4 GB RAM
Камера: 13 MP, f/2.0, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash
Повеќе инфо: целосна спецификација
Сподели го овој оглас

Слични огласи

  IPhone 4 black (poloven) MobilePlanet Bitola IPhone 4 black (poloven) MobilePlanet Bitola
  IPhone 4 black (poloven) MobilePlanet Bitola
  5000 По договор
   Sony Xperia M2 Aqua vo super sostojba Sony Xperia M2 Aqua vo super sostojba
   Sony Xperia M2 Aqua vo super sostojba
   5500 MKД
    IPHONE 5 16GB neverlock DM STORE IPHONE 5 16GB neverlock DM STORE
    IPHONE 5 16GB neverlock DM STORE
    12500 MKД
     Se prodava IPHONE 6 16GB NEVERLOCK DM STORE Se prodava IPHONE 6 16GB NEVERLOCK DM STORE
     Se prodava IPHONE 6 16GB NEVERLOCK DM STORE
     16800 MKД
      SAMSUNG S6 g920f CRN NEVERLOK BUKVALNO NOVV SAMSUNG S6 g920f CRN NEVERLOK BUKVALNO NOVV
      SAMSUNG S6 g920f CRN NEVERLOK BUKVALNO NOVV
      17300 MKД
       LG G3 16GB KAKO NOV LG G3 16GB KAKO NOV
       LG G3 16GB KAKO NOV
       6800 MKД
       Види огласи
       Внеси оглас