Новости

Sony ги претстави најбрзите SD картички Sony ги претстави најбрзите SD картички
Sony ги претстави најбрзите SD картички

Sony ја подобрува продуктивноста на своите SD UHS-II картички со претс...

 • Објавена на 23/02/2017
 • Прочитана 106 пати
Insta360 и Huawei ќе претстават камера од 360 степени Insta360 и Huawei ќе претстават камера од 360 степени
Insta360 и Huawei ќе претстават камера од 360 степени

Заедно со премиерата на Honor V9, Huawei најави дека ќе пушти камера о...

 • Објавена на 23/02/2017
 • Прочитана 162 пати
Се појави официјална фотографија од LG G6 Се појави официјална фотографија од LG G6
Се појави официјална фотографија од LG G6

Очекуваме LG да ни го претстави официјално G6 на 26 февруари, но во пр...

 • Објавена на 23/02/2017
 • Прочитана 218 пати
Архива на Новости

Рецензии

One Plus 3: класичната формула од квалитетни спецификации и новостекната зрелост ( рецензија ) One Plus 3: класичната формула од квалитетни спецификации и новостекната зрелост ( рецензија )
One Plus 3: класичната формула од квалитетни спецификации и новостекната зрелост ( рецензија )

Квалитетно дело е тешко да се повтори, особено кога тоа го имате веќе ...

 • Објавена на 16/07/2016
 • Прочитана 327 пати
Huawei P9 Lite ( Рецензија ) Huawei P9 Lite ( Рецензија )
Huawei P9 Lite ( Рецензија )

По традицијата на Huawei, флегменот од серијата P е проследен од своја...

 • Објавена на 6/27/2016
 • Прочитана 659 пати
LG G5 - најдобриот модуларен паметен телефон (рецензија) LG G5 - најдобриот модуларен паметен телефон (рецензија)
LG G5 - најдобриот модуларен паметен телефон (рецензија)

Минатата година LG реши да експериментира со материјалите за изработка...

 • Објавена на 6/18/2016
 • Прочитана 532 пати
Архива на Рецензии

Занимливости

Apple Pay стана најпопуларна платежна услуга во САД Apple Pay стана најпопуларна платежна услуга во САД
Apple Pay стана најпопуларна платежна услуга во САД

Платежната услуга Apple Pay стана најпопуларна во САД, покажува истраж...

 • Објавена на 10/02/2017
 • Прочитана 236 пати
Марк Цукерберг лично тестира прототип на VR ракавици за Oculus Rift Марк Цукерберг лично тестира прототип на VR ракавици за Oculus Rift
Марк Цукерберг лично тестира прототип на VR ракавици за Oculus Rift

Главниот извршен директор на Facebook, Марк Цукерберг се пофали за сор...

 • Објавена на 10/02/2017
 • Прочитана 126 пати
iPhone 8 – револуција или еволуција? iPhone 8 – револуција или еволуција?
iPhone 8 – револуција или еволуција?

Оваа година се одбележува 10 години од кога основачот на Apple Стив Џо...

 • Објавена на 10/02/2017
 • Прочитана 8465 пати
Архива на Занимливости

Совети

Лесен трик кој ви овозможува да заштедите мобилен интеренет на Facebook, Twitter и Instagram Лесен трик кој ви овозможува да заштедите мобилен интеренет на Facebook, Twitter и Instagram
Лесен трик кој ви овозможува да заштедите мобилен интеренет на Facebook, Twitter и Instagram

Видео клиповите кои стартуваат автоматски на нашите профили на социјал...

 • Објавена на 20/01/2017
 • Прочитана 833 пати
Новата функција на Google за Android ќе ни ја олеснува работата кога немаме пристап до интернет Новата функција на Google за Android ќе ни ја олеснува работата кога немаме пристап до интернет
Новата функција на Google за Android ќе ни ја олеснува работата кога немаме пристап до интернет

Google официјално претстави нова надградба на својата мобилна апликаци...

 • Објавена на 18/01/2017
 • Прочитана 290 пати
Лесен трик со кој ќе си ги вратите парите, ако сте купиле погрешна апликација oд Google Play Лесен трик со кој ќе си ги вратите парите, ако сте купиле погрешна апликација oд Google Play
Лесен трик со кој ќе си ги вратите парите, ако сте купиле погрешна апликација oд Google Play

Повеќето од нас се нашле во ситуација по грешка да си купат нешто онла...

 • Објавена на 06/01/2017
 • Прочитана 775 пати
Архива на Совети
Sony ги претстави најбрзите SD картички Sony ги претстави најбрзите SD картички
Sony ги претстави најбрзите SD картички

Sony ја подобрува продуктивноста на своите SD UHS-II картички со претставувањето на новата серија SF-G, која обезбедува ...

 • Објавена на 23/02/2017
 • Прочитана 106 пати
Insta360 и Huawei ќе претстават камера од 360 степени Insta360 и Huawei ќе претстават камера од 360 степени
Insta360 и Huawei ќе претстават камера од 360 степени

Заедно со премиерата на Honor V9, Huawei најави дека ќе пушти камера од 360 степени, која е развиена во партнерство со к...

 • Објавена на 23/02/2017
 • Прочитана 162 пати
Се појави официјална фотографија од LG G6 Се појави официјална фотографија од LG G6
Се појави официјална фотографија од LG G6

Очекуваме LG да ни го претстави официјално G6 на 26 февруари, но во принцип веќе знаеме скоро се за уредот....

 • Објавена на 23/02/2017
 • Прочитана 218 пати
Huawei Honor V9 со 5,7 инчен QHD дисплеј и 6GB RAM Huawei Honor V9 со 5,7 инчен QHD дисплеј и 6GB RAM
Huawei Honor V9 со 5,7 инчен QHD дисплеј и 6GB RAM

Huawei продолжува да ја проширува серијата Honor со импресивни модели и изненадувачки цени, а последното дополнување во ...

 • Објавена на 23/02/2017
 • Прочитана 199 пати
Новата верзија на Nokia 3310 ќе има поразличен дизајн Новата верзија на Nokia 3310 ќе има поразличен дизајн
Новата верзија на Nokia 3310 ќе има поразличен дизајн

Извор помеѓу индиските дистрибутери на телефони, открива за весникот Indianexpress.com некои интересни детали околу нова...

 • Објавена на 22/02/2017
 • Прочитана 405 пати
Архива на Новости
  • NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   3590 MKД
   • Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    8900 MKД
    • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     8500 MKД
     • Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      4900 MKД
      • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       25500 MKД
       • iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        35100 MKД
        • NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         1200 MKД
         • iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          18000 MKД
          • Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           28270 MKД
           • Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            18990 MKД
            • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             15990 MKД
             • MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              22800 MKД
              • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               21500 MKД
               • Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                16600 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 8000 MKД
                 • MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  50450 MKД
                  • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   По договор
                   • LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    9840 MKД
                   Види огласи
                   Внеси оглас