Како најлесно да ги преместите податоците од iPhone на Pixel ( Видео ) Како најлесно да ги преместите податоците од iPhone на Pixel ( Видео )
Како најлесно да ги преместите податоците од iPhone на Pixel ( Видео )

На почетокот на Октомври, Google ги претстави двата нови паметни телефони - Pixel XL и Pixel. Според аналитичарите, овие два уреди...

 • Објавена на 27/10/2016
 • Прочитана 133 пати
7 корисни совети како да ја направите Wi-Fi мрежата по безбедна 7 корисни совети како да ја направите Wi-Fi мрежата по безбедна
7 корисни совети како да ја направите Wi-Fi мрежата по безбедна

Има ли уреди кои се поврзани на вашата Wi-Fi мрежа без ваше знаење? Или уште полошо, дали сметате дека некој го следи вашиот Wi-Fi...

 • Објавена на 26/10/2016
 • Прочитана 281 пати
Како да стигнете до скриеното мени на вашиот Galaxy телефон ? Како да стигнете до скриеното мени на вашиот Galaxy телефон ?
Како да стигнете до скриеното мени на вашиот Galaxy телефон ?

Samsung продолжува да биде еден од најпопуларните производители на смартфони, и покрај проблемите со Galaxy Note 7. Корејскиот про...

 • Објавена на 21/10/2016
 • Прочитана 37148 пати
Apple предупредува дека девет од десет додатоци за Apple на Amazon се лажни Apple предупредува дека девет од десет додатоци за Apple на Amazon се лажни
Apple предупредува дека девет од десет додатоци за Apple на Amazon се лажни

Следниот пат кога ќе купувате некој додаток за Apple од Amazon, треба да знаете дека има големи шанси тој додаток да е лажен....

 • Објавена на 20/10/2016
 • Прочитана 127 пати
Што ќе се случи ако новото Home копче на iPhone 7 не функционира Што ќе се случи ако новото Home копче на iPhone 7 не функционира
Што ќе се случи ако новото Home копче на iPhone 7 не функционира

Иако iPhone 7 го смени физичкото Home копче со сензор, тој исто така може да се расипe...

 • Објавена на 17/10/2016
 • Прочитана 11116 пати
Како да го исклучите автоматското стартување на видеата на Facebook Како да го исклучите автоматското стартување на видеата на Facebook
Како да го исклучите автоматското стартување на видеата на Facebook

Се повеќе корисници ги користат паметните телефони за пристап до социјалните мрежи. Ако и вие сте еден од нив веројатно сте забеле...

 • Објавена на 14/10/2016
 • Прочитана 636 пати
Полнењето на батеријата секоја ноќ, го убива вашиот телефон – еве алтернативи Полнењето на батеријата секоја ноќ, го убива вашиот телефон – еве алтернативи
Полнењето на батеријата секоја ноќ, го убива вашиот телефон – еве алтернативи

Литиум-јонските батерии во паметните телефони се осетливи на овој вид “стрес”....

 • Објавена на 08/10/2016
 • Прочитана 14001 пати

страна 4 од 15

  • NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   3590 MKД
   • Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    8900 MKД
    • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     8500 MKД
     • Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      4900 MKД
      • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       25500 MKД
       • iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        35100 MKД
        • NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         1200 MKД
         • iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          18000 MKД
          • Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           28270 MKД
           • Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            18990 MKД
            • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             15990 MKД
             • MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              22800 MKД
              • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               21500 MKД
               • Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                16600 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 8000 MKД
                 • MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  50450 MKД
                  • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   По договор
                   • LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    9840 MKД
                   Види огласи
                   Внеси оглас