Како да разликувате вистинска од лажна двојна камера? Како да разликувате вистинска од лажна двојна камера?
Како да разликувате вистинска од лажна двојна камера?

Во последно време, брендови како Huawei, LG, HTC, Apple и Xiaomi објавуваат сопствени верзии на паметни телефони со двојна камера....

 • Објавена на 03/12/2016
 • Прочитана 206 пати
Проверете дали вашата Google сметка е хакирана Проверете дали вашата Google сметка е хакирана
Проверете дали вашата Google сметка е хакирана

Откриено е дека малициозен софтвер дизајниран да напаѓа Android смартфони влегол во повеќе од милион Google сметки. ...

 • Објавена на 02/12/2016
 • Прочитана 148 пати
Facebook апликацијата на Android троши 20% повеќе батерија Facebook апликацијата на Android троши 20% повеќе батерија
Facebook апликацијата на Android троши 20% повеќе батерија

Facebook не може да се пофали со некои претерано добри критики во врска со нивната апликација за Android. Тоа најмногу се однесува...

 • Објавена на 01/12/2016
 • Прочитана 102 пати
Со овој мал трик ќе ослободите многу меморија на вашиот iPhone Со овој мал трик ќе ослободите многу меморија на вашиот iPhone
Со овој мал трик ќе ослободите многу меморија на вашиот iPhone

Можеби ви звучи како чуден совет, но делува. Ако меморијата на вашиот телефон е полна со небитни работи и сакате да ослободите про...

 • Објавена на 30/11/2016
 • Прочитана 3223 пати
Google нуди 4 бесплатни месеци за користење на Play Music и You Tube Red Google нуди 4 бесплатни месеци за користење на Play Music и You Tube Red
Google нуди 4 бесплатни месеци за користење на Play Music и You Tube Red

Во обид да привлече повеќе корисници кон платените услуги Google Play Music и YouTube Red, Google објави нов промотивен период. Пр...

 • Објавена на 28/11/2016
 • Прочитана 169 пати
Ова видео привремено ќе го онеспособи вашиот iOS уред Ова видео привремено ќе го онеспособи вашиот iOS уред
Ова видео привремено ќе го онеспособи вашиот iOS уред

На социјалните мрежи се шири видео од само три секунди кое може да го направи привремено неупотреблив било кој iPhone или iPad. ...

 • Објавена на 24/11/2016
 • Прочитана 158 пати
Внимавајте!!! Никогаш не кликајте на овие линкови Внимавајте!!! Никогаш не кликајте на овие линкови
Внимавајте!!! Никогаш не кликајте на овие линкови

Ако некој од вашите пријатели сподели линк "Ова е апликација која открива кој........

 • Објавена на 23/11/2016
 • Прочитана 213 пати

страна 2 од 15

  • Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   10990 MKД
   • Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    6990 MKД
    • NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     3500 MKД
     • Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      13200 MKД
      • НАПРАВИ ДИЗАЈН
       НАПРАВИ ДИЗАЈН
       150 MKД
       • СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        150 MKД
        • ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         140 MKД
         • SAMSUNG J5 2016
          SAMSUNG J5 2016
          11490 MKД
          • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           27700 MKД
           • Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            33800 MKД
            • iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             По договор
             • HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              По договор
              • Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               8000 MKД
               • Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                24600 MKД
                • Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 По договор
                 • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  1900 MKД
                  • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   24600 MKД
                   • iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    9200 MKД
                   Види огласи
                   Внеси оглас