Продажбата на Microsoft Lumia телефони намалена за 81% во последниот квартал Продажбата на Microsoft Lumia телефони намалена за 81% во последниот квартал
Продажбата на Microsoft Lumia телефони намалена за 81% во последниот квартал

Microsoft ги објави финансиските резултати за четвртиот квартал од 2016 година и тие покажуваат дека заработката се намалила за 81...

 • Објавена на 28/01/2017
 • Прочитана 14 пати
Facebook овозможува гледање на подолги видео клипови во News Feed Facebook овозможува гледање на подолги видео клипови во News Feed
Facebook овозможува гледање на подолги видео клипови во News Feed

Facebook имаат намера да не натераат да гледаме повеќе видео клипови преку своите профили и за таа цел планираат да им овозможат н...

 • Објавена на 27/01/2017
 • Прочитана 174 пати
Интересна статистика. Ако пребарувате погрдни зборови на Twitter на прво место ќе го добиете Доналд Трамп Интересна статистика. Ако пребарувате погрдни зборови на Twitter на прво место ќе го добиете Доналд Трамп
Интересна статистика. Ако пребарувате погрдни зборови на Twitter на прво место ќе го добиете Доналд Трамп

Пребарувањето на поимите 'fascist', 'asshole', 'bigot', 'racist' на оваа социјална мрежа во изминатите неколку дена, резултираше с...

 • Објавена на 27/01/2017
 • Прочитана 226 пати
Лесно може да се хакира смартфон само преку гласовните команди Лесно може да се хакира смартфон само преку гласовните команди
Лесно може да се хакира смартфон само преку гласовните команди

Гласовните команди се омилена тема на Google и Apple кои вложуваат големи напори околу функционирањето на своите паметни гласовни ...

 • Објавена на 26/01/2017
 • Прочитана 469 пати
Дојде крајот на 3D телевизорите Дојде крајот на 3D телевизорите
Дојде крајот на 3D телевизорите

Тродимензионалните дисплеи на мобилните уреди не успеаа да го добијат вниманието на корисниците. Пред неколку години водечките про...

 • Објавена на 26/01/2017
 • Прочитана 2272 пати
Вака изгледаат флексибилните LCD дисплеи за смартфони Вака изгледаат флексибилните LCD дисплеи за смартфони
Вака изгледаат флексибилните LCD дисплеи за смартфони

Смартфоните со дисплеи искривени од двете страни , се претвораат во една од новите трендови во индустријата. Оваа иновација беше в...

 • Објавена на 26/01/2017
 • Прочитана 391 пати
HTC тврди дека не работи на паметен часовник со Android Wear HTC тврди дека не работи на паметен часовник со Android Wear
HTC тврди дека не работи на паметен часовник со Android Wear

Пред неколку дена видовме нова серија од фотографии на часовници со Android Wear, кои се брендирани со имињата на HTC и Under Armo...

 • Објавена на 26/01/2017
 • Прочитана 105 пати

страна 4 од 48

  • NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   3590 MKД
   • Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    8900 MKД
    • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     8500 MKД
     • Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      4900 MKД
      • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       25500 MKД
       • iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        35100 MKД
        • NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         1200 MKД
         • iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          18000 MKД
          • Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           28270 MKД
           • Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            18990 MKД
            • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             15990 MKД
             • MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              22800 MKД
              • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               21500 MKД
               • Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                16600 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 8000 MKД
                 • MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  50450 MKД
                  • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   По договор
                   • LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    9840 MKД
                   Види огласи
                   Внеси оглас