Sony нема да го претстави наследникот на Xperia Z5 Premium на MWC 2017 Sony нема да го претстави наследникот на Xperia Z5 Premium на MWC 2017
Sony нема да го претстави наследникот на Xperia Z5 Premium на MWC 2017

Минатиот месец се појави информација дека Sony подготвува нов предводник за Светскиот мобилен конгрес (MWC 2017) во Барселона....

 • Објавена на 02/02/2017
 • Прочитана 148 пати
Се појавија фотографии од прототипот на LG G6 Се појавија фотографии од прототипот на LG G6
Се појавија фотографии од прототипот на LG G6

Официјалното претставување на LG G6 го очекуваме на 26 февруари, но пред неколку дена дознавме и многу информации за техничките ка...

 • Објавена на 01/02/2017
 • Прочитана 472 пати
Samsung Galaxy S8 може да има варијанта со 6 GB RAM/128GB, но не и таква со 256 GB меморија Samsung Galaxy S8 може да има варијанта со 6 GB RAM/128GB, но не и таква со 256 GB меморија
Samsung Galaxy S8 може да има варијанта со 6 GB RAM/128GB, но не и таква со 256 GB меморија

Samsung планираше да користи 6GB RAM меморија уште на Galaxy Note 7 моделот, па зошто тоа да не се случи со претстојните Galaxy S8...

 • Објавена на 01/02/2017
 • Прочитана 31 пати
Huawei P10 Lite со првиот бенчмарк тест Huawei P10 Lite со првиот бенчмарк тест
Huawei P10 Lite со првиот бенчмарк тест

Новиот уред на кинеската компанија Huawei се појави во бенчмаркинг платформата Geekbench, која врши тестирање на уреди, изјави сај...

 • Објавена на 01/02/2017
 • Прочитана 5354 пати
Samsung испрати покани до медиумите за настанот на MWC 2017, го очекуваме Galaxy Tab S3 Samsung испрати покани до медиумите за настанот на MWC 2017, го очекуваме Galaxy Tab S3
Samsung испрати покани до медиумите за настанот на MWC 2017, го очекуваме Galaxy Tab S3

Неодамна се појави гласина дека Samsung ќе претстави новата генерација Galaxy Tab S3 таблет на светскиот мобилен конгрес во Барсел...

 • Објавена на 01/02/2017
 • Прочитана 330 пати
Apple ја прекинува поддршката на 32-битни апликации во iOS 11 Apple ја прекинува поддршката на 32-битни апликации во iOS 11
Apple ја прекинува поддршката на 32-битни апликации во iOS 11

Apple ја прекинува поддршката на 32-битни апликации за iOS, од следната верзија на мобилниот оперативен систем....

 • Објавена на 01/02/2017
 • Прочитана 499 пати
Samsung Galaxy S8 можеби ќе има батерија со поголем капацитет Samsung Galaxy S8 можеби ќе има батерија со поголем капацитет
Samsung Galaxy S8 можеби ќе има батерија со поголем капацитет

Пред неколку дена ја видовме првата веродостојна фотографија на Samsung Galaxy S8 и од неа научивме многу детали за карактеристики...

 • Објавена на 31/01/2017
 • Прочитана 393 пати

страна 4 од 51

  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД
                   Види огласи
                   Внеси оглас