Се појавија фотографии од прототипот на LG G6 Се појавија фотографии од прототипот на LG G6
Се појавија фотографии од прототипот на LG G6

Официјалното претставување на LG G6 го очекуваме на 26 февруари, но пред неколку дена дознавме и многу информации за техничките ка...

 • Објавена на 01/02/2017
 • Прочитана 462 пати
Samsung Galaxy S8 може да има варијанта со 6 GB RAM/128GB, но не и таква со 256 GB меморија Samsung Galaxy S8 може да има варијанта со 6 GB RAM/128GB, но не и таква со 256 GB меморија
Samsung Galaxy S8 може да има варијанта со 6 GB RAM/128GB, но не и таква со 256 GB меморија

Samsung планираше да користи 6GB RAM меморија уште на Galaxy Note 7 моделот, па зошто тоа да не се случи со претстојните Galaxy S8...

 • Објавена на 01/02/2017
 • Прочитана 26 пати
Huawei P10 Lite со првиот бенчмарк тест Huawei P10 Lite со првиот бенчмарк тест
Huawei P10 Lite со првиот бенчмарк тест

Новиот уред на кинеската компанија Huawei се појави во бенчмаркинг платформата Geekbench, која врши тестирање на уреди, изјави сај...

 • Објавена на 01/02/2017
 • Прочитана 5335 пати
Samsung испрати покани до медиумите за настанот на MWC 2017, го очекуваме Galaxy Tab S3 Samsung испрати покани до медиумите за настанот на MWC 2017, го очекуваме Galaxy Tab S3
Samsung испрати покани до медиумите за настанот на MWC 2017, го очекуваме Galaxy Tab S3

Неодамна се појави гласина дека Samsung ќе претстави новата генерација Galaxy Tab S3 таблет на светскиот мобилен конгрес во Барсел...

 • Објавена на 01/02/2017
 • Прочитана 322 пати
Apple ја прекинува поддршката на 32-битни апликации во iOS 11 Apple ја прекинува поддршката на 32-битни апликации во iOS 11
Apple ја прекинува поддршката на 32-битни апликации во iOS 11

Apple ја прекинува поддршката на 32-битни апликации за iOS, од следната верзија на мобилниот оперативен систем....

 • Објавена на 01/02/2017
 • Прочитана 492 пати
Samsung Galaxy S8 можеби ќе има батерија со поголем капацитет Samsung Galaxy S8 можеби ќе има батерија со поголем капацитет
Samsung Galaxy S8 можеби ќе има батерија со поголем капацитет

Пред неколку дена ја видовме првата веродостојна фотографија на Samsung Galaxy S8 и од неа научивме многу детали за карактеристики...

 • Објавена на 31/01/2017
 • Прочитана 386 пати
Google им исплати 3 милиони долари на хакери Google им исплати 3 милиони долари на хакери
Google им исплати 3 милиони долари на хакери

Како компанија која за главен извор на приходи се потпира на онлајн услугите, Google треба да вложува многу напори за одржување на...

 • Објавена на 31/01/2017
 • Прочитана 174 пати

страна 2 од 48

  • NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   3590 MKД
   • Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    8900 MKД
    • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     8500 MKД
     • Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      4900 MKД
      • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       25500 MKД
       • iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        35100 MKД
        • NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         1200 MKД
         • iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          18000 MKД
          • Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           28270 MKД
           • Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            18990 MKД
            • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             15990 MKД
             • MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              22800 MKД
              • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               21500 MKД
               • Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                16600 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 8000 MKД
                 • MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  50450 MKД
                  • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   По договор
                   • LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    9840 MKД
                   Види огласи
                   Внеси оглас