Apple Pay стана најпопуларна платежна услуга во САД Apple Pay стана најпопуларна платежна услуга во САД
Apple Pay стана најпопуларна платежна услуга во САД

Платежната услуга Apple Pay стана најпопуларна во САД, покажува истражувањето на аналитичката агенција Boston Retail Partners....

 • Објавена на 10/02/2017
 • Прочитана 236 пати
Марк Цукерберг лично тестира прототип на VR ракавици за Oculus Rift Марк Цукерберг лично тестира прототип на VR ракавици за Oculus Rift
Марк Цукерберг лично тестира прототип на VR ракавици за Oculus Rift

Главниот извршен директор на Facebook, Марк Цукерберг се пофали за соработката со Oculus Rift, во црска со новите VR ракавици....

 • Објавена на 10/02/2017
 • Прочитана 126 пати
iPhone 8 – револуција или еволуција? iPhone 8 – револуција или еволуција?
iPhone 8 – револуција или еволуција?

Оваа година се одбележува 10 години од кога основачот на Apple Стив Џобс го претстави првиот iPhone, па од Apple се очекува револу...

 • Објавена на 10/02/2017
 • Прочитана 8465 пати
Вака ќе изгледаат паметните телефони во иднината ( ВИДЕО ) Вака ќе изгледаат паметните телефони во иднината ( ВИДЕО )
Вака ќе изгледаат паметните телефони во иднината ( ВИДЕО )

Дизајнот на телефоните е генерално секогаш ист, но со текот на годините најголем број на телефони имале правоаголна форма....

 • Објавена на 05/02/2017
 • Прочитана 1125 пати
Медалите за олимписките игри во 2020 ќе бидат изработени од смартфони Медалите за олимписките игри во 2020 ќе бидат изработени од смартфони
Медалите за олимписките игри во 2020 ќе бидат изработени од смартфони

Токио веќе е избран за домаќин на 32-те летни олимписки игри во 2020 година. Ова е втор пат, во кој јапонската престолнина ќе орга...

 • Објавена на 02/02/2017
 • Прочитана 358 пати
Instagram тестира опција за повеќе фотографии во еден пост Instagram тестира опција за повеќе фотографии во еден пост
Instagram тестира опција за повеќе фотографии во еден пост

Откако им овозможи на корисниците да поставуваат повеќе формати на фотографии (не само квадратни), социјалната мрежа Instagram сег...

 • Објавена на 02/02/2017
 • Прочитана 127 пати
Sony нема да го претстави наследникот на Xperia Z5 Premium на MWC 2017 Sony нема да го претстави наследникот на Xperia Z5 Premium на MWC 2017
Sony нема да го претстави наследникот на Xperia Z5 Premium на MWC 2017

Минатиот месец се појави информација дека Sony подготвува нов предводник за Светскиот мобилен конгрес (MWC 2017) во Барселона....

 • Објавена на 02/02/2017
 • Прочитана 141 пати

страна 1 од 48

  • NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   3590 MKД
   • Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    8900 MKД
    • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     8500 MKД
     • Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      4900 MKД
      • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       25500 MKД
       • iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        35100 MKД
        • NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         1200 MKД
         • iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          18000 MKД
          • Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           28270 MKД
           • Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            18990 MKД
            • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             15990 MKД
             • MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              22800 MKД
              • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               21500 MKД
               • Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                16600 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 8000 MKД
                 • MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  50450 MKД
                  • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   По договор
                   • LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    9840 MKД
                   Види огласи
                   Внеси оглас