Google на 21 август ќе го открие вистинското име на новата верзија на Android, она што засега се нарекува "Android О". Интересно е...

Google ќе го открие тајното име на платформата Android O на 21 Август

Според сигурени, но не официјални информации, Google на 21 август ќе го открие вистинското име на новата верзија на Android, она што засега се нарекува "Android О". Интересно е тоа што на тој ден ќе има затемнување на Сонцето на подрачјето на САД и на Атлантикот и Пацификот. Зошто е тоа важно? Бидејќи затемнување на Сонцето изгледа вака:

Изворот кој наводно веќе го знае името на новата верзија, но не сака да ни го расипе изненадувањето, наведува дека, според Google, наместо само традиционалното поставување на нова статуа на Андроид пред нивното седиште, планира нешто поголемо, односно се подготвуваат спектакл.

Тагови: Android O, затемнување  • НОВО!
  Kako Nov ! Huawei P10 Black Leica 64Gb so full pakuvanje Neverlock
  Kako Nov ! Huawei P10 Black Leica 64Gb so full pakuvanje Neverlock
  20900 MKД
  • НОВО!
  Kako Nov ! Apple iPhone 7 32Gb Gold Neverlock Full pakuvanje
  Kako Nov ! Apple iPhone 7 32Gb Gold Neverlock Full pakuvanje
  24600 MKД
  • НОВО!
  Kako Nov! Samsung Galaxy A5 2017 Gold so 19m Garancija Full pack Neverlock
  Kako Nov! Samsung Galaxy A5 2017 Gold so 19m Garancija Full pack Neverlock
  13500 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung J5 2016 White so 24m Garancija Full pack Neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung J5 2016 White so 24m Garancija Full pack Neverlock
  9990 MKД
  Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum super socuvan Neverlock full pack
  Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum super socuvan Neverlock full pack
  18990 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb, 4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb, 4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
  26700 MKД
  IPhone SE 16Gb Space Grey Super socuvan Neverlock
  IPhone SE 16Gb Space Grey Super socuvan Neverlock
  11500 MKД
  Samsung Galaxy S6 Black sapphire 32Gb super socuvan Neverlock
  Samsung Galaxy S6 Black sapphire 32Gb super socuvan Neverlock
  12500 MKД
  Продавам телефон Nokia 222!
  Продавам телефон Nokia 222!
  1800 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  13500 MKД
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  22800 MKД
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  9800 MKД
  KAKO NOVI S6 edge plus GOLD i note 5 MOBIFLES
  KAKO NOVI S6 edge plus GOLD i note 5 MOBIFLES
  21600 MKД

Слични Занимливости

 • Објавена на 09/10/2016
 • Прочитана 260 пати
Nokia 301 запре куршум и му го спаси животот на сопственикот Nokia 301 запре куршум и му го спаси животот на сопственикот
Nokia 301 запре куршум и му го спаси животот на со...
 • Објавена на 7/1/2016
 • Прочитана 512 пати
Секој на светот има шест двојници, пронајдете го и вие својот Секој на светот има шест двојници, пронајдете го и вие својот
Секој на светот има шест двојници, пронајдете го и...
 • Објавена на 26/01/2017
 • Прочитана 342 пати
Samsung продаде 90 милиони телефони во последниот квартал Samsung продаде 90 милиони телефони во последниот квартал
Samsung продаде 90 милиони телефони во последниот ...
 • Објавена на 18/07/2016
 • Прочитана 562 пати
Зошто тастерите кај калкулаторите се обратно поставени во споредба со оние на телефоните? Зошто тастерите кај калкулаторите се обратно поставени во споредба со оние на телефоните?
Зошто тастерите кај калкулаторите се обратно поста...
 • Објавена на 5/24/2016
 • Прочитана 297 пати
Пресудна разлика – Samsung Galaxy S7 уништен после четири пада, HTC 10 преживеа 31 пад Пресудна разлика – Samsung Galaxy S7 уништен после четири пада, HTC 10 преживеа 31 пад
Пресудна разлика – Samsung Galaxy S7 уништен после...
 • Објавена на 14/12/2016
 • Прочитана 369 пати
Објавен оглас за преведувач на емотикони Објавен оглас за преведувач на емотикони
Објавен оглас за преведувач на емотикони...
Види огласи
Внеси оглас