Ако сте меѓу корисниците на смартфон од Samsung, најверојатно знаете дека освен инсталираниот однапред прелистувач Chrome е достап...

Мобилниот прелистувач на Samsung веќе е достапен за повеќе уреди

Ако сте меѓу корисниците на смартфон од Samsung, најверојатно знаете дека освен инсталираниот однапред прелистувач Chrome е достапен и таков кој е во развој од страна на компанијата. Првично тој беше достапен само за уреди на корејскиот производител, но подоцна компанијата одлучи да го објави во Google Play како бета верзија за ограничен круг уреди . Основните Google Nexus и Pixel со Android 5.0 Lollipop или понова верзија. Компанијата е подготвена да го прошири опсегот на апликацијата и пушти бета верзија на Samsung Internet Browser кој е компатибилен со секој паметен телефон со Android 5.0 или понова верзија.

Новата верзија на апликацијата (6.2.00.8) вклучува голем број на корисни функционалности. Меѓу нив се можност за синхронизација на зачувани страници и отворени јазичиња преку екстензиите за десктоп верзија на Chrome. Достапен е и олеснет пристапот до екстензии за блокирање на несакани содржини (на пример реклами). Режимот High Contrast е наменет за корисниците со оштетен вид, ја префрла позадината во црно, а текстот го остава бел. Новата верзија вклучува и обнова на Chromium до M56, а од компанијата не потсетуваат дека активно работат на неговиот развој. Достапни се и неколку експериментални функционалности како WebVR со поддршка за Google Cardboard, Web Bluetooth, WebGL 2 и раширенa поддршка за гејмпад  додатоци.

Тагови: прелистувач, Samsung  Nov! Neotpakuvan Nokia 6.1 Black , 32Gb 3Gb ram so 24m Garancija Neverlock
  Nov! Neotpakuvan Nokia 6.1 Black , 32Gb 3Gb ram so 24m Garancija Neverlock
  8990 MKД
  Najnoviot Huawei Mate 20 Pro Black so 24m Garancija Telekom
  Najnoviot Huawei Mate 20 Pro Black so 24m Garancija Telekom
  50990 MKД
  Kako Nov! Samsung S7 Edge Gold 32Gb so 4m Garancija Telekom Full pakuvanje
  Kako Nov! Samsung S7 Edge Gold 32Gb so 4m Garancija Telekom Full pakuvanje
  14150 MKД
  Nov! Neotpakuvan Samsung Note 9 Ocean Blue 128Gb so 24m Garancija Neverlock
  Nov! Neotpakuvan Samsung Note 9 Ocean Blue 128Gb so 24m Garancija Neverlock
  44900 MKД
  Nov! Neotpakuvan Huawei P20 Pro Twilight so 24m Garancija
  Nov! Neotpakuvan Huawei P20 Pro Twilight so 24m Garancija
  36900 MKД
  Kako Nov! OnePlus 5 Black, 64Gb, 6Gb ram so full pakuvanje
  Kako Nov! OnePlus 5 Black, 64Gb, 6Gb ram so full pakuvanje
  20900 MKД
  Kako Nov Lenovo Tab 7 Essential Tablet 7 inci IPS, 16Gb Quad core, GPS, 7.0 Android
  Kako Nov Lenovo Tab 7 Essential Tablet 7 inci IPS, 16Gb Quad core, GPS, 7.0 Android
  3990 MKД
  Kako Nov Huawei Google Nexus 6P 32Gb full pack Neverlock
  Kako Nov Huawei Google Nexus 6P 32Gb full pack Neverlock
  12990 MKД
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  990 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  990 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  690 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 04/01/2017
 • Прочитана 655 пати
Kingston претстави USB флеш со капацитет 2TB Kingston претстави USB флеш со капацитет 2TB
Kingston претстави USB флеш со капацитет 2TB...
 • Објавена на 09/08/2017
 • Прочитана 327 пати
Huawei Honor Note 9 ќе има две задни камери, 6GB RAM и 4600mAh батерија Huawei Honor Note 9 ќе има две задни камери, 6GB RAM и 4600mAh батерија
Huawei Honor Note 9 ќе има две задни камери, 6GB R...
 • Објавена на 29/11/2016
 • Прочитана 1344 пати
iOS 10.1.1 значително го намалува животот на батеријата на некои модели на iPhone iOS 10.1.1 значително го намалува животот на батеријата на некои модели на iPhone
iOS 10.1.1 значително го намалува животот на батер...
 • Објавена на 03/08/2016
 • Прочитана 505 пати
Panasonic Eluga Arc 2 – метален паметен телефон од средна класа Panasonic Eluga Arc 2 – метален паметен телефон од средна класа
Panasonic Eluga Arc 2 – метален паметен телефон од...
 • Објавена на 4/19/2016
 • Прочитана 337 пати
Lenovo Lemon 3 елегантен паметен телефон со поволна цена Lenovo Lemon 3 елегантен паметен телефон со поволна цена
Lenovo Lemon 3 елегантен паметен телефон со поволн...
 • Објавена на 13/07/2016
 • Прочитана 941 пати
Samsung Galaxy Note 7: први фотографии Samsung Galaxy Note 7: први фотографии
Samsung Galaxy Note 7: први фотографии...
Види огласи
Внеси оглас