Информации од корејската ETNews открива дека на 31 август LG се спрема да претстави две варијанти на смартфонот V30. Продажбата и ...

LG ќе го пушти V30 во две варијанти

Информации од корејската ETNews открива дека на 31 август LG се спрема да претстави две варијанти на смартфонот V30. Продажбата и на двата уреди ќе стартува во Јужна Кореја на 15 септември, што значи дека ќе биде во директен судир со Samsung Galaxy Note8. Кои ќе се разликите помеѓу двете опции? Засега нема целосна јасност, но двата телефони ќе имаат различна вградена меморија - 64GB и 128GB. Според изданието компанијата има подготвено измени и во однос на други функции - на пример аудио способностите и поддршката на безжично полнење.

Оваа стратегија на Корејците можеби изгледа чудно, но таа веќе ја применуваше за моделот G6. Целта е да се привлечат што повеке муштерии преку нудење на поголем избор на опции со различни дополнителни функции и различни цени, но засега не е јасно дали тоа ќе даде резултати. Во последниот квартал мобилниот огранок на LG повторно генерира загуба и ќе треба да ги почекаме следните резултати  за да видиме дали стратегијата донела промена.

Претставници на корејски мобилни оператори го отценуваат дизајнот на LG V30 како импресивен, а освен тоа наведуваат дека телефонот е удобен поради намалената дебелина и соодносот 18: 9 (2: 1) на 6-инчен OLED екран. Очекуваме уште чипсет Snapdragon 835, двојна главна камера (16MP + 13MP), 6GB RAM, водоотпорност и батерија со капацитет 3200mAh. Според ETNews цената на V30 и V30 Plus ќе биде околу 800 000 и 1 милион вона (593 и 741 евра).

Тагови: LG, V30  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 13/02/2017
 • Прочитана 532 пати
Најнови фотографии од црвениот Meizu Pro 6 Plus Најнови фотографии од црвениот Meizu Pro 6 Plus
Најнови фотографии од црвениот Meizu Pro 6 Plus...
 • Објавена на 07/04/2017
 • Прочитана 1312 пати
Samsung ќе му плати 11 милиони долари на Huawei поради нарушени патенти Samsung ќе му плати 11 милиони долари на Huawei поради нарушени патенти
Samsung ќе му плати 11 милиони долари на Huawei по...
 • Објавена на 12/04/2017
 • Прочитана 514 пати
Galaxy X: Тестовите за флексибилниот паметниот телефон почнуваат наскоро Galaxy X: Тестовите за флексибилниот паметниот телефон почнуваат наскоро
Galaxy X: Тестовите за флексибилниот паметниот те...
 • Објавена на 17/09/2016
 • Прочитана 578 пати
Нови гласини велат дека Samsung Galaxy C9 ќе пристигне помеѓу октомври и ноември Нови гласини велат дека Samsung Galaxy C9 ќе пристигне помеѓу октомври и ноември
Нови гласини велат дека Samsung Galaxy C9 ќе прист...
 • Објавена на 28/02/2017
 • Прочитана 682 пати
MWC 2017: Sony ги претстави моделите Xperia XZs и Xperia XZ Premium (видео) MWC 2017: Sony ги претстави моделите Xperia XZs и Xperia XZ Premium (видео)
MWC 2017: Sony ги претстави моделите Xperia XZs и ...
 • Објавена на 01/04/2017
 • Прочитана 771 пати
iPhone 8, 7S и 7S Plus ќе имаат True Tone екрани како iPad Pro 9.7? iPhone 8, 7S и 7S Plus ќе имаат True Tone екрани како iPad Pro 9.7?
iPhone 8, 7S и 7S Plus ќе имаат True Tone екрани к...
Види огласи
Внеси оглас