Веќе ве информираме дека LG V30 ќе биде претставен официјално на 31 август. Eдeн од главните сегменти на уредот ќе биде напредната...

LG V30: импресивна камера со бленда f/1.6

Веќе ве информираме дека LG V30 ќе биде претставен официјално на 31 август. Eдeн од главните сегменти на уредот ќе биде напредната камера. Се очекува сензорот да обезбеди импресивни можности за фотографирање при слабо осветлување. Тоа денес е веројатно најголемиот проблем на камерите кај смартфоните. Според последните податоци одлуката на LG V30 ќе биде вклучувањето на сензор кој има f / 1.6 апаратура што е импресивно за модерните смартфони.

Присуството на овој сензор ќе му овозможи на уредот да прави одлични фотографии во отсуство на светлина. LG дополнително ќе ја подобри оваа функција со сопствен софтвер и додавање на оптичка стабилизација. Toа значи дека LG V30 ќе стане смартфон со една од најдобрите камери која сме ја виделе досега. Во моментов со ова достигнување може да се пофали Samsung Galaxy S8 со неговата f / 1.7 леќа.

Паралелно со ова LG V30 ќе има дополнителна камера, која ќе придонесе за севкупниот квалитет на сликите. Можеме да очекуваме смартфонот да понуди уште OLED дисплеј со сооднос од 18: 9. Официјалната премиера на LG V30 ќе биде по неколку недели па тогаш сигурно ќе дознаеме повеќе детали за подобрувањата на уредот.

Тагови: камера, блендаf/1.6, LGV30  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 03/01/2017
 • Прочитана 1946 пати
Galaxy Note 8 пристига со 4k дисплеј Galaxy Note 8 пристига со 4k дисплеј
Galaxy Note 8 пристига со 4k дисплеј...
 • Објавена на 06/10/2016
 • Прочитана 619 пати
Facebook се извини за дрогата, сексот и оружјето на својата продавница Facebook се извини за дрогата, сексот и оружјето на својата продавница
Facebook се извини за дрогата, сексот и оружјето н...
 • Објавена на 04/05/2017
 • Прочитана 781 пати
Четири важни работи кои Cook сепак ги откри за iPhone 8 и Apple Четири важни работи кои Cook сепак ги откри за iPhone 8 и Apple
Четири важни работи кои Cook сепак ги откри за iPh...
 • Објавена на 18/10/2016
 • Прочитана 523 пати
Nokia го потврди настапот на саемот MWC 2017 во Барцелона Nokia го потврди настапот на саемот MWC 2017 во Барцелона
Nokia го потврди настапот на саемот MWC 2017 во Ба...
 • Објавена на 22/02/2017
 • Прочитана 532 пати
Најновиот LTE модем на Qualcomm поддржува брзина до 1,2Gbps Најновиот LTE модем на Qualcomm поддржува брзина до 1,2Gbps
Најновиот LTE модем на Qualcomm поддржува брзина д...
 • Објавена на 10/09/2016
 • Прочитана 6771 пати
Што има во кутијата на новиот iPhone 7? Што има во кутијата на новиот iPhone 7?
Што има во кутијата на новиот iPhone 7?...
Види огласи
Внеси оглас