Следниот атрактивен паметен телефон од брендот Honor ќе биде претставен со име Honor Note 9. Во Huawei веќе напорно работат на ово...

Huawei Honor Note 9 ќе има две задни камери, 6GB RAM и 4600mAh батерија

Следниот атрактивен паметен телефон од брендот Honor ќе биде претставен со име Honor Note 9. Во Huawei веќе напорно работат на овој уред и на интернет се појавија првите податоци кои откриваат какви подобрувања можеме да очекуваме. Honor Note 9 ќе има моќна батерија со капацитет од 4600 mAh, што е со 100mAh повеќе од неговиот претходник. Карактеристика која ќе го претвори во еден од најиздржливите смартфони (во однос на батеријата) со Android на пазарот.

Според информациите на gsmarena новиот уред ќе има две задни камери со резолуција од 12 мегапиксели. Новиот паметен телефон ќе биде првиот со процесор KIrin 965, кој ќе биде дополнет и со 6GB RAM. Вградената меморија ќе е 64GB. Другата интересна карактеристика на Honor Note 9 е т.н.. "Full-Screen" дисплеј кој ќе ги отстрани рамките околу него. За жал податоците не откриваат каква ќе е големината и резолуцијата на панелот.

Huawei Honor Note 9 ќе работи со Android 7.0 Nougat и во оваа фаза тоа се сите детали со кои располагаме за уредот. Моделот ќе има голема улога во исполнувањето на желбата на Huawei да се претвори во сериозен конкурент на Apple и Samsung во овој сегмент. Официјалната премиера на Honor Note 9 ќе биде овој месец, а продажбата се очекува да започне во септември. Сеуште не знаеме каква ќе биде европската цена на овој паметен телефон.

Тагови: HuaweiHonorNote9, батерија, двојнакамера  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 03/08/2017
 • Прочитана 347 пати
Huawei Mate 10 ќе биди претставен на 16 октомври Huawei Mate 10 ќе биди претставен на 16 октомври
Huawei Mate 10 ќе биди претставен на 16 октомври...
 • Објавена на 05/02/2017
 • Прочитана 446 пати
GoPro се очекува да претстави нови акциски камери во 2017, вклучувајќи ја и HERO 6 камерата GoPro се очекува да претстави нови акциски камери во 2017, вклучувајќи ја и HERO 6 камерата
GoPro се очекува да претстави нови акциски камери ...
 • Објавена на 08/02/2017
 • Прочитана 421 пати
YouTube каналите веќе имаат можност за пренос на видеа во живо YouTube каналите веќе имаат можност за пренос на видеа во живо
YouTube каналите веќе имаат можност за пренос на в...
 • Објавена на 03/05/2017
 • Прочитана 489 пати
Jelly - најмалиот паметен телефон во светот Jelly - најмалиот паметен телефон во светот
Jelly - најмалиот паметен телефон во светот...
 • Објавена на 13/02/2017
 • Прочитана 486 пати
Најнови фотографии од црвениот Meizu Pro 6 Plus Најнови фотографии од црвениот Meizu Pro 6 Plus
Најнови фотографии од црвениот Meizu Pro 6 Plus...
 • Објавена на 29/07/2016
 • Прочитана 688 пати
Наследникот на V10 пристигнува ова тромесечје, потврдува LG Наследникот на V10 пристигнува ова тромесечје, потврдува LG
Наследникот на V10 пристигнува ова тромесечје, пот...
Види огласи
Внеси оглас