Масовното производство на iPhone 8 ќе започне во средината на септември. Тоа е новата инфорамција на аналитичарот на KGI Securitie...

Масовното производство на iPhone 8 ќе започне во средината на септември

Масовното производство на iPhone 8 ќе започне во средината на септември. Тоа е новата инфорамција на аналитичарот на KGI Securities Минг-Чи Куо. Според него, долго очекуваниот смартфон ќе биде претставен истовремено со iPhone 7s и iPhone 7s Plus, но ќе е во ограничени количини. Причината е тоа што iPhone 8 користи OLED дисплеј, а производствените можности се премногу мали за да одговорат на потребите. Се очекува да бидат произведени само  4 милиони единици.

Според информациите, Apple треба да претстави вкупно три смартфони следниот месец, двата модела на iPhone 7s, плус телефонот кој најверојатно ќе се вика iPhone 8, иако некои го нарекуваат iPhone Pro. Тоа што го знаеме е дека јубилејниот телефон ќе има OLED дисплеј, безжично полнење како и цената, која ќе надмине 1000 долари.

 Остануваат уште неколку недели до септември, но  најнестрпливите ќе мора да почекаат малку повеќе, бидејќи првичните примероци се предвидени за најголемите пазари, по што телефонот ќе се појави и во Македонија. До крајот на 2017г. сепак, ќе бидат произведени над 50 милиони единици така што целиот пазар ќе биде комплетно покриен.

Во информацијата на Минг-Чи Куо се споменува уште дека новите модели ќе се нудат во три бои, златна, црна и сребрена боја. И додека гласините за iPhone 8 сеуште се шират на интернет, масовното производство на iPhone 7s и iPhone7s Plus веќе започна. Се очекува тие да личат многу на сегашните модели и додека iPhone 8 ќе биде со OLED дисплеј, тие ќе се со LCD. Останува сосема малку време за да дознаеме колку во право биле аналитичарите.

Тагови: Масовнопроизводство, iPhone 8  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 16/10/2016
 • Прочитана 608 пати
Како да направите колаж со виртуелната реалност на паметeн телефон со Аndroid Како да направите колаж со виртуелната реалност на паметeн телефон со Аndroid
Како да направите колаж со виртуелната реалност на...
 • Објавена на 13/02/2017
 • Прочитана 820 пати
Huawei ја потврди премиерата на P10 Huawei ја потврди премиерата на P10
Huawei ја потврди премиерата на P10...
 • Објавена на 6/4/2016
 • Прочитана 669 пати
Северна Кореа направи сопствена социјална мрежа, и веднаш беше хакирана! Северна Кореа направи сопствена социјална мрежа, и веднаш беше хакирана!
Северна Кореа направи сопствена социјална мрежа, и...
 • Објавена на 21/01/2017
 • Прочитана 8215 пати
Протекоа фотографии од новиот Huawei P10 Протекоа фотографии од новиот Huawei P10
Протекоа фотографии од новиот Huawei P10...
 • Објавена на 6/27/2016
 • Прочитана 2206 пати
Дознаваме: колку ќе коштаат моделите на Apple iPhone 7? Дознаваме: колку ќе коштаат моделите на Apple iPhone 7?
Дознаваме: колку ќе коштаат моделите на Apple iPho...
 • Објавена на 29/09/2016
 • Прочитана 536 пати
HTC подготвува три смартфони со опцијата Sense Touch HTC подготвува три смартфони со опцијата Sense Touch
HTC подготвува три смартфони со опцијата Sense Tou...
Види огласи
Внеси оглас