Пристигна фотографија на која наводно се гледа Nokia 2. Овој уред исто така треба да се појави во блиска иднина, а би требало да р...

Nokia 2: протекоа фотографии

И додека чекаме на официјално претставување на новите Nokia смартфони на пазарот, гласините за новите модели не престануваат. Сега е веќе јасно дека пристига новиот Nokia 8, кој ќе работи со Snapdragon 835 и Zeiss оптика на камерата.

Но, за да не остане се само на скапите модели, полека протекуваат и детали за оние малку по-достапните уреди. Па деновиве се појави фотографија на која наводно се гледа Nokia 2. Овој уред исто така треба да се појави во блиска иднина, а би требало да работи со Snapdragon 212 во комбинација со 1GB RAM меморија.

Според гласините, задната камера ќе има 8МР додека предната сензор со 5МР.

Очекуваната цена на овој уред би требала да биде околу 100 Евра. 

Тагови: Nokia2, Snapdragon 212  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 11/02/2017
 • Прочитана 499 пати
Xiaomi ќе произведува свои процесори со имe Pinecone Xiaomi ќе произведува свои процесори со имe Pinecone
Xiaomi ќе произведува свои процесори со имe Pineco...
 • Објавена на 07/07/2016
 • Прочитана 713 пати
Oukitel K7000 со батерија од неверојатни 7.000 mAh! Како ли ќе го сместат тоа во само 4mm дебелина?! Oukitel K7000 со батерија од неверојатни 7.000 mAh! Како ли ќе го сместат тоа во само 4mm дебелина?!
Oukitel K7000 со батерија од неверојатни 7.000 mAh...
 • Објавена на 5/25/2016
 • Прочитана 495 пати
ZTE Nubia Z11 Max: неверојатен сооднос на екранот со куќиштето ZTE Nubia Z11 Max: неверојатен сооднос на екранот со куќиштето
ZTE Nubia Z11 Max: неверојатен сооднос на екранот ...
 • Објавена на 28/03/2017
 • Прочитана 681 пати
Креаторот на Android најавува телефон без рабови Креаторот на Android најавува телефон без рабови
Креаторот на Android најавува телефон без рабови...
 • Објавена на 10/05/2017
 • Прочитана 714 пати
Нови рендери од дизајнот на iPhone 8 Нови рендери од дизајнот на iPhone 8
Нови рендери од дизајнот на iPhone 8...
 • Објавена на 17/02/2017
 • Прочитана 622 пати
ZTE Gigabit Phone првиот 5G паметен телефон на светот ZTE Gigabit Phone првиот 5G паметен телефон на светот
ZTE Gigabit Phone првиот 5G паметен телефон на све...
Види огласи
Внеси оглас