Nokia 8 би можел да биде еден од првите уреди со Android 8.0, а на тој начин во старт да си осигура многу важна карактеристика...

Nokia 8 доаѓа со Андроид О

Уште малку гласини од Nokia. Најпрво се појави информацијата дека конечната верзија на Android O би можела да биде претставена наредната седмица, за сега да протече и Geekbench тест на Nokia 8, на кој е видливо дека уредот работи со Android 8.0 т.е. Android O.

Nokia 8 само што не го видела светлото на денот, а оваа гласина за Android O совршено се вклопува во тајмингот. Така Nokia 8 би можел да биде еден од првите уреди со Android 8.0, а на тој начин во старт да си осигура многу важна карактеристика, која може да е значаен адут за продажба.

Се разбира, ова наведува дека Google би требало да ги претстави своите нови Pixel телефони затоа што малку е веројатно дека “крштевањето” на новата генерација на Android би го препуштиле на некој друг. Исто така е можно во HMD само да тестираат една од Developer Preview верзиите на Android О на овој модел.

 

Тагови: Nokia8, AndroidO,  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 19/04/2017
 • Прочитана 2510 пати
Xiaomi Mi 6 пристигна - Snapdragon 835 и двојна камера за 360 долари Xiaomi Mi 6 пристигна - Snapdragon 835 и двојна камера за 360 долари
Xiaomi Mi 6 пристигна - Snapdragon 835 и двојна ка...
 • Објавена на 08/03/2017
 • Прочитана 1011 пати
Три нови функции кои ќе ни ја олеснат работата со оперативниот систем Android 8.0 Три нови функции кои ќе ни ја олеснат работата со оперативниот систем Android 8.0
Три нови функции кои ќе ни ја олеснат работата со ...
 • Објавена на 11/02/2017
 • Прочитана 881 пати
LG G6 ќе користи послаб процесор, но тоа всушност и не е лошо LG G6 ќе користи послаб процесор, но тоа всушност и не е лошо
LG G6 ќе користи послаб процесор, но тоа всушност ...
 • Објавена на 21/12/2016
 • Прочитана 876 пати
Nokia Z2 Plus со 4GB RAM се појави на Geekbench Nokia Z2 Plus со 4GB RAM се појави на Geekbench
Nokia Z2 Plus со 4GB RAM се појави на Geekbench...
 • Објавена на 6/4/2016
 • Прочитана 856 пати
iPhone 7 Plus: големи можности за голем екран iPhone 7 Plus: големи можности за голем екран
iPhone 7 Plus: големи можности за голем екран...
 • Објавена на 03/01/2017
 • Прочитана 2063 пати
Galaxy Note 8 пристига со 4k дисплеј Galaxy Note 8 пристига со 4k дисплеј
Galaxy Note 8 пристига со 4k дисплеј...
Види огласи
Внеси оглас