Во склад со веќе добро познатиот ритам на претставување на паметни телефони, после P10 и Honor 9, следен уред кој Huawei ќе го пре...

Huawei Mate 10 ќе биди претставен на 16 октомври

Во склад со веќе добро познатиот ритам на претставување на паметни телефони, после P10 и Honor 9, следен уред кој Huawei ќе го претстави ќе биде од Mate серијата на фаблети. Според новите информации, официјалното претставување на новиот Mate 10 фаблет ќе се одржи на есен, поточно на 16 октомври во Минхен. Со него би требало да биде претставен и моделот Mate 10 Lite.

Според истите информации цената на Mate 10 моделот би можела да достигне и 1.000 долари, додека Mate 10 Lite би можел да се продава по цена од околу 560 долари, но ништо од наведеното засега не е официјално потврдено т.е. се работи само за гласини.

Што се однесува до карактеристиките, Mate 10 би требало според информациите да дојде со HiSilicon 10-nm Kirin 970 чип како и 6,1 JDI екран кој се протега до двата рабови, значи би имал исклучително мали рабови на предната страна.

Екранот ќе биде во 18:9 формат со резолуција од 2.160 Х 1.080 пиксели. Спомнатиот Mate 10 Lite би требало да има 5,8 инчен екран, но ништо друго за овој уред засега не е познато. 

Тагови: Huawei Mate10,  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 16/01/2017
 • Прочитана 708 пати
Nougat за Xperia Z5 и Z3+ пристигнува наскоро Nougat за Xperia Z5 и Z3+ пристигнува наскоро
Nougat за Xperia Z5 и Z3+ пристигнува наскоро...
 • Објавена на 24/02/2017
 • Прочитана 715 пати
Надворешната батерија ADATA X7000 е компактна и со голем капацитет Надворешната батерија ADATA X7000 е компактна и со голем капацитет
Надворешната батерија ADATA X7000 е компактна и со...
 • Објавена на 01/06/2017
 • Прочитана 580 пати
МеdiaTek ќе претстави 12-нанометарски процесор за паметни телефони, до крајот на оваа година МеdiaTek ќе претстави 12-нанометарски процесор за паметни телефони, до крајот на оваа година
МеdiaTek ќе претстави 12-нанометарски процесор за ...
 • Објавена на 6/21/2016
 • Прочитана 1003 пати
Позната датата на која пристига Samsung Galaxy Note 7 Позната датата на која пристига Samsung Galaxy Note 7
Позната датата на која пристига Samsung Galaxy Not...
 • Објавена на 29/07/2016
 • Прочитана 818 пати
Наследникот на V10 пристигнува ова тромесечје, потврдува LG Наследникот на V10 пристигнува ова тромесечје, потврдува LG
Наследникот на V10 пристигнува ова тромесечје, пот...
 • Објавена на 08/02/2017
 • Прочитана 653 пати
Паметниот часовник на ZTE Quartz со Android Wear излегува наскоро Паметниот часовник на ZTE Quartz со Android Wear излегува наскоро
Паметниот часовник на ZTE Quartz со Android Wear и...
Види огласи
Внеси оглас