Нешто повеќе од месец дена не делат од официјалното претставување на iPhone 8, но веќе подолго време се нагаѓа за неговиот изглед ...

Apple случајно откри како ќе изгледа новиот iPhone

Нешто повеќе од месец дена не делат од официјалното претставување на iPhone 8, но веќе подолго време се нагаѓа за неговиот изглед и спецификации. Но, еден ирски девелопер откри некои траги за новиот iPhone и тоа во кодот на Apple HomePod.

Според она што го откри, iPhone 8 ќе има инфрацрвена камера и екран без рабови.

Apple го разви HomePod како конкуренција на Echuна Amazon и Home на Google, а со оглед на фактот дека море да е компатибилен со новиот iPhone, во неговиот код се кријат некои референци за новиот паметен телефон.

Инфрацрвените скенери веројатно ќе служат за отклучување на телефонот со препознавање на лицето на сопственикот, како што неодамна Samsung претстави за новиот Ѕ8.

Во секој случај ќе биде интересно да се следи што Apple ќе ни донесе за нешто повеќе од 1 месец. 

Тагови: Apple, iPhone, HomePod,  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 27/01/2017
 • Прочитана 762 пати
Xiaomi го пропушта MWC 2017 конгресот во Барселона Xiaomi го пропушта MWC 2017 конгресот во Барселона
Xiaomi го пропушта MWC 2017 конгресот во Барселона...
 • Објавена на 6/10/2016
 • Прочитана 819 пати
HTC ќе пушти во продажба бизнис верзија на очилата Vive HTC ќе пушти во продажба бизнис верзија на очилата Vive
HTC ќе пушти во продажба бизнис верзија на очилата...
 • Објавена на 26/10/2016
 • Прочитана 629 пати
Постојат две верзии на iPhone 7 Plus? Која е побрза? Постојат две верзии на iPhone 7 Plus? Која е побрза?
Постојат две верзии на iPhone 7 Plus? Која е побрз...
 • Објавена на 08/10/2016
 • Прочитана 636 пати
Sharp покажа дисплеј за паметен телефон со заоблени агли Sharp покажа дисплеј за паметен телефон со заоблени агли
Sharp покажа дисплеј за паметен телефон со заоблен...
 • Објавена на 19/02/2017
 • Прочитана 754 пати
Веќе може да купувате онлајн преку Google Home Веќе може да купувате онлајн преку Google Home
Веќе може да купувате онлајн преку Google Home...
 • Објавена на 05/10/2016
 • Прочитана 792 пати
Samsung Galaxy Note 7 експлодира и во GTA Samsung Galaxy Note 7 експлодира и во GTA
Samsung Galaxy Note 7 експлодира и во GTA...
Види огласи
Внеси оглас