Фотографии од новиот премиум уред на Samsung се достапни на Интернет. Интересно е дека на овие фотографии, новиот уред може да се ...

Протекоа првите фотографии од Samsung Galaxy Note 8

Фотографии од новиот премиум уред на Samsung се достапни на Интернет. Интересно е дека на овие фотографии, новиот уред може да се види од сите страни и во сите достапни бои, што не е случај при "протечени" фотографии.

За објавените фотографии заслужен е Evan Blas, познат како, потврден и проверен извор кога се во прашање информации и фотографии од нови уреди. Сликите ги потврдуваат бројните гласини за овој уред, има двојна задна камера и сензор за отисок на прст, кој останува на задната страна, до камерата.

Линиите на телефонот се нешто помалку заоблени отколку кај Ѕ8, а горниот и долниот раб се нешто потесни.

Од претходни гласини, новата перјаница на Samsung ќе има нешто поголем AMOLED екран со дијагонала од 6,3 инчи, Qualcomm Snapdragon 835 процесор, 6GB RAM меморија, 64GB внатрешна меморија и батерија од 3.300 mAh.

Samsung Galaxy Note 8 официјални би требало да биде претставен на 23 август. 

Тагови: Samsung, Galaxy, Note 8,  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 01/08/2016
 • Прочитана 900 пати
Мистериозниот Meizy M1E се појави на интернет Мистериозниот Meizy M1E се појави на интернет
Мистериозниот Meizy M1E се појави на интернет...
 • Објавена на 19/07/2016
 • Прочитана 734 пати
Moto X (2016) на GFX Bench Moto X (2016) на GFX Bench
Moto X (2016) на GFX Bench...
 • Објавена на 20/10/2016
 • Прочитана 590 пати
Што е Facebook Recommendations и како работи Што е Facebook Recommendations и како работи
Што е Facebook Recommendations и како работи...
 • Објавена на 5/10/2016
 • Прочитана 734 пати
Garmin пушта во продажба стилски изработен часовник со фитнес функции
Garmin пушта во продажба стилски изработен часовник со фитнес функции
Garmin пушта во продажба стилски изработен часовни...
 • Објавена на 09/04/2017
 • Прочитана 753 пати
Еве како можете да ja измерите чистотата на воздухот со паметен телефон Еве како можете да ja измерите чистотата на воздухот со паметен телефон
Еве како можете да ja измерите чистотата на воздух...
 • Објавена на 08/12/2016
 • Прочитана 453 пати
Google Maps штотуку стана многу подобар! Google Maps штотуку стана многу подобар!
Google Maps штотуку стана многу подобар!...
Види огласи
Внеси оглас