Sony има намера да претстави уште неколку смартфони од висока класа до крајот на оваа година. Постои голема веројатност барем еден...

Sony Xperia XZ1 ќе работи со Qualcomm Snapdragon 835 процесор

Sony има намера да претстави уште неколку смартфони од висока класа до крајот на оваа година. Постои голема веројатност барем еден од уредите да стане “фактор” на саемот IFA 2017 во Берлин.Настанот ќе се одржи помеѓу 1-6 септември. На интернет се појавија податоци кои откриваат детали за нов смартфон на Sony. Името на моделот е Sony XZ1, а резултатите од бенчмарк тестовите откриваат дел од техничките спецификации.

Најинтересен детал за уредот е дека ќе работи со моќниот Snapdragon 835 процесор на Qualcomm, коментира SlashGear. Новиот модел исто така ќе работи со платформата Android 7.1.1 Nougat. Според непотврдени официјални информации тоа ќе е паметен телефон кој е опремен со 5.2-инчен екран со Full HD резолуција од 1920х1080 пиксели. Батеријата ќе е со капацитет од 3000mAh. Во моментов тоа се сите податоци со кои располагаме за овој смартфон.

Трговски ланец во Полска не само што го потврди неговото постоење, туку и откри дека Sony Xperia XZ1 ќе се продава на пазарот во четири различни бои: Black, Moonlite Blue, Venus Pink и Warm Silver. Цената ќе биде околу 750 евра. Паралелно со ова Sony ќе претстави и покомпактна верзија која освен помалите димензии се очекува да го има истиот хардвер.

Тагови: SonyXperiaXZ1, QualcommSnapdragon835, процесор  • НОВО!
  Kako Nov ! Huawei P10 Black Leica 64Gb so full pakuvanje Neverlock
  Kako Nov ! Huawei P10 Black Leica 64Gb so full pakuvanje Neverlock
  20900 MKД
  • НОВО!
  Kako Nov ! Apple iPhone 7 32Gb Gold Neverlock Full pakuvanje
  Kako Nov ! Apple iPhone 7 32Gb Gold Neverlock Full pakuvanje
  24600 MKД
  • НОВО!
  Kako Nov! Samsung Galaxy A5 2017 Gold so 19m Garancija Full pack Neverlock
  Kako Nov! Samsung Galaxy A5 2017 Gold so 19m Garancija Full pack Neverlock
  13500 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung J5 2016 White so 24m Garancija Full pack Neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung J5 2016 White so 24m Garancija Full pack Neverlock
  9990 MKД
  Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum super socuvan Neverlock full pack
  Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum super socuvan Neverlock full pack
  18990 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb, 4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb, 4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
  26700 MKД
  IPhone SE 16Gb Space Grey Super socuvan Neverlock
  IPhone SE 16Gb Space Grey Super socuvan Neverlock
  11500 MKД
  Samsung Galaxy S6 Black sapphire 32Gb super socuvan Neverlock
  Samsung Galaxy S6 Black sapphire 32Gb super socuvan Neverlock
  12500 MKД
  Продавам телефон Nokia 222!
  Продавам телефон Nokia 222!
  1800 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  13500 MKД
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  22800 MKД
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  9800 MKД
  KAKO NOVI S6 edge plus GOLD i note 5 MOBIFLES
  KAKO NOVI S6 edge plus GOLD i note 5 MOBIFLES
  21600 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 01/08/2017
 • Прочитана 214 пати
Samsung ја презеде титулата најголем производител на чипови од Intel Samsung ја презеде титулата најголем производител на чипови од Intel
Samsung ја презеде титулата најголем производител ...
 • Објавена на 15/06/2017
 • Прочитана 257 пати
LG G7 и LG V30 ќе бидат промовирани порано од планираното LG G7 и LG V30 ќе бидат промовирани порано од планираното
LG G7 и LG V30 ќе бидат промовирани порано од план...
 • Објавена на 07/11/2016
 • Прочитана 2880 пати
Samsung се буди и подготвува нешто ново за Galaxy S8 Samsung се буди и подготвува нешто ново за Galaxy S8
Samsung се буди и подготвува нешто ново за Galaxy ...
 • Објавена на 16/01/2017
 • Прочитана 1934 пати
Корисниците на iPhone 4.7” можат да гледаат видеа на YouTube во QHD резолуција Корисниците на iPhone 4.7” можат да гледаат видеа на YouTube во QHD резолуција
Корисниците на iPhone 4.7” можат да гледаат видеа ...
 • Објавена на 11/01/2017
 • Прочитана 1359 пати
iPhone 8 ќе има челично куќиште открива DigiTimes iPhone 8 ќе има челично куќиште открива DigiTimes
iPhone 8 ќе има челично куќиште открива DigiTimes...
 • Објавена на 01/03/2017
 • Прочитана 512 пати
Новиот Samsung S Pen наликува на вистински молив Новиот Samsung S Pen наликува на вистински молив
Новиот Samsung S Pen наликува на вистински молив...
Види огласи
Внеси оглас