Постои нов сет на рендери и видео клип на Google Pixel 2 и Pixel 2 XL, кои ни даваат подобар увид за изгледот на овие атрактивни т...

Ново видео и сет од фотографии ни даваат увид во новиот Google Pixel 2

Постои нов сет на рендери и видео клип на Google Pixel 2 и Pixel 2 XL, кои ни даваат подобар увид за изгледот на овие атрактивни телефони. Рендерите се базирани на фабрички, компјутерски фотографии, како и гласините за димензиите на уредот од страна на @OnLeaks.

Димензиите на телефонот треба да изнесуваат 145,3 x 69,3 x 7,8mm (8,2mm со испапчувањето за камера) за Pixel 2 и 157,6 x 76,3 x 7.9mm (8,6mm со испапчувањето за камерата) за Pixel 2 XL.

Новите протечени информации се во согласност со претходните детали и видео клипот што укажува на тоа дека предвидувањата за карактеристиките на телефонот можеби ќе се остварат.

Ако Google се одлучи новите Google Pixel 2 и Pixel 2 XL да ги претстави во периодот кога ги презентираа и своите претходници, тогаш може да се очекува премиерата на овие телефони да биде во октомври.


Повеќе фотографии овде.

Тагови: GooglePixel2, видео, фотографии  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 16/11/2016
 • Прочитана 593 пати
YouTube VR достапна на Google Play Store YouTube VR достапна на Google Play Store
YouTube VR достапна на Google Play Store...
 • Објавена на 10/08/2016
 • Прочитана 863 пати
Vkworld T1 Plus Kratos нуди многу за малку пари Vkworld T1 Plus Kratos нуди многу за малку пари
Vkworld T1 Plus Kratos нуди многу за малку пари...
 • Објавена на 26/05/2017
 • Прочитана 1962 пати
LEAGOO M7: Android паметeн телефон, кој наликува на iPhone 7 Plus, за помалку од 80 долари LEAGOO M7: Android паметeн телефон, кој наликува на iPhone 7 Plus, за помалку од 80 долари
LEAGOO M7: Android паметeн телефон, кој наликува н...
 • Објавена на 4/13/2016
 • Прочитана 683 пати
Reach Opulent: 5 инчниот Lollipop Smartphone со неверојатна цена од 54$ Reach Opulent: 5 инчниот Lollipop Smartphone со неверојатна цена од 54$
Reach Opulent: 5 инчниот Lollipop Smartphone со не...
 • Објавена на 01/09/2016
 • Прочитана 677 пати
IFA 2016: Lenovo A6600 е новиот буџет телефон IFA 2016: Lenovo A6600 е новиот буџет телефон
IFA 2016: Lenovo A6600 е новиот буџет телефон...
 • Објавена на 14/08/2016
 • Прочитана 1115 пати
Официјалното видео за Samsung Z2 ги откри неговите карактеристики Официјалното видео за Samsung Z2 ги откри неговите карактеристики
Официјалното видео за Samsung Z2 ги откри неговите...
Види огласи
Внеси оглас