Како што неодамна вети, вчера кинеската компанија Meizu ги претстави новите смартфони во серијата Pro - Pro 7 и Pro 7 Plus, кои не...

Meizu Pro 7 и Pro 7 Plus со два Super AMOLED дисплеи и двојна основна камера

Како што неодамна вети, вчера кинеската компанија Meizu ги претстави новите смартфони во серијата Pro - Pro 7 и Pro 7 Plus, кои не само што нудат двојни основни камери, но се опремени и со втор екран на задниот панел. Уредите се дизајнирани со голема помош на дизајнерското студио frog и имаат различни основни карактеристики.
Така на пример Pro 7 Plus обезбедува 5,7 "QHD Super AMOLED дисплеј, 10-нанометарски чипсет MediaTek Helio X30, 6GB RAM, 64GB или 128GB UFS 2.1 меморија за датотеки и батерија со капацитет од 3500 mAh која поддржува брзо полнење преку технологијата mCharge 4.0.

Pro 7 е скромен со неговиот 5,2 "full HD Super AMOLED дисплеј, 4GB RAM, 64GB eMMC 5.1 меморија и батерија од 3000 mAh со брзо полнење преку mCharge 3.0. Уредот ќе има две варијанти според чипсетот - Helio P25 и Helio X30, втората опција ќе имаат 128GB меморија. И двата телефони имаат втор Super AMOLED дисплеј на задниот панел кој служи за прикажување на известувањата, копчиња за контрола на музичкиот плеер кои ќе помагаат при снимањето на селфи со главната камера. Кога станува збор за неа, таа е двојна и користи 12МР сензори Sony IMX386 со бленда f / 2.0. Слично на одлуката на Huawei и на Motorola едниот од сензорите снима црно бело, а другиот во боја.

За селфи е обезбедена 16МР камера, а двата телефони се опремени и со подобрени можности за репродукција на звук, благодарение на чипот Cirrus Logic CS43130 и имаат стандарден џек за слушалки, што е дефинитивно добра вест. Уредите работат со опративниот систем Android 7.0 интерфејс Flyme OS 6, а ќе се продаваат од 5 август по цена од 2880 и 3380 јуани (364 и 426 евра) за Pro 7 и 3580 и 4080 јуани (452 ​​и 515 евра) за Pro 7 Plus. 
 

Галерија

Тагови: MeizuPro7, Pro 7 Plus, двојнакамера, двадисплеи  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 24/09/2016
 • Прочитана 764 пати
HTC случајно се пофали со нов уред без физички копчиња HTC случајно се пофали со нов уред без физички копчиња
HTC случајно се пофали со нов уред без физички коп...
 • Објавена на 17/02/2017
 • Прочитана 830 пати
ZTE Gigabit Phone првиот 5G паметен телефон на светот ZTE Gigabit Phone првиот 5G паметен телефон на светот
ZTE Gigabit Phone првиот 5G паметен телефон на све...
 • Објавена на 07/03/2017
 • Прочитана 1921 пати
Huawei тврди дека 4 GB RAM се доволни за секој смартфон Huawei тврди дека 4 GB RAM се доволни за секој смартфон
Huawei тврди дека 4 GB RAM се доволни за секој сма...
 • Објавена на 12/11/2016
 • Прочитана 725 пати
Започна продажбата на паметните наочари на Snapchat - Spectacles Започна продажбата на паметните наочари на Snapchat - Spectacles
Започна продажбата на паметните наочари на Snapch...
 • Објавена на 29/06/2017
 • Прочитана 1103 пати
Новите смартфони со Android од средната класа можеби ќе имаат подобри камери од iPhone 7 Plus Новите смартфони со Android од средната класа можеби ќе имаат подобри камери од iPhone 7 Plus
Новите смартфони со Android од средната класа може...
 • Објавена на 23/02/2017
 • Прочитана 864 пати
Новата верзија на Nokia 3310 ќе има поголем дисплеј во боја Новата верзија на Nokia 3310 ќе има поголем дисплеј во боја
Новата верзија на Nokia 3310 ќе има поголем диспле...
Види огласи
Внеси оглас