Прeмиум моделот на HTC, U11 кој што беше претставен минатиот месец во верзија со 64GB интерна меморија, доби наследник со 128 GB п...

Новата верзија на U11 го воведува HTC во премиум сегментот

Прeмиум моделот на HTC, U11 кој што беше претставен минатиот месец во верзија со 64GB интерна меморија, доби наследник со 128 GB простор за складирање на податоци.
Новата верзија на овој иновативен модел е опремен со Qualcomm Snapdragon 835, 6 GB RAM меморија и 5,5-инчен Quad HD екран.
За напојување е задолжена батерија од 3.000 mAh. Предната камера е 16, а задната 12 мегапиксели. Телефонот има стерео звучници и отпорен е на вода и прашина.
Овој модел ќе биде достапен само во сребрена боја.
Продажбата ќе започне на почетокот од август, а цената ќе биде 729 долари.

Тагови: U11, HTC, премиуммодел  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 23/11/2016
 • Прочитана 1483 пати
Нова технологија која што ќе им овозможи на батериите да се полнат за секунди, а да издржат со денови Нова технологија која што ќе им овозможи на батериите да се полнат за секунди, а да издржат со денови
Нова технологија која што ќе им овозможи на батери...
 • Објавена на 27/05/2017
 • Прочитана 680 пати
Apple развива посебен AI чип за iPhone Apple развива посебен AI чип за iPhone
Apple развива посебен AI чип за iPhone...
 • Објавена на 20/12/2016
 • Прочитана 575 пати
Одлична нова серија на монитори на HP Одлична нова серија на монитори на HP
Одлична нова серија на монитори на HP ...
 • Објавена на 02/04/2017
 • Прочитана 672 пати
HTC U: Наводниот рендер открива нов дизајн HTC U: Наводниот рендер открива нов дизајн
HTC U: Наводниот рендер открива нов дизајн...
 • Објавена на 5/23/2016
 • Прочитана 657 пати
Дигитална нараквица која го мери нивото на алкохол во крвта победи на натпревар во САД Дигитална нараквица која го мери нивото на алкохол во крвта победи на натпревар во САД
Дигитална нараквица која го мери нивото на алкохол...
 • Објавена на 25/08/2016
 • Прочитана 1166 пати
Новиот iPhone 7 со најмалку 32GB меморија но и други интересни новитети Новиот iPhone 7 со најмалку 32GB меморија но и други интересни новитети
Новиот iPhone 7 со најмалку 32GB меморија но и дру...
Види огласи
Внеси оглас