Заедно со новиот Moto Z2 Force Lenovo претстави и нов модул во екосистемот Moto Mods и тој веќе ни е познат, бидејќи неодамна беше...

Новата 360-степени камера на Motorola ќе кошта 300 долари

Заедно со новиот Moto Z2 Force Lenovo претстави и нов модул во екосистемот Moto Mods и тој веќе ни е познат, бидејќи неодамна беше прикажан во рамките на презентација во Гана, а освен тоа ја видовме и негова официјална слика. Станува збор за Moto 360 Camera. Ова е 360-степени камера која можете да ја прикачите на задниот панел на компатибилните телефони од серијата Moto Z така што овозможува снимање на интерактивно видео со сараунд 3D звук. Додатокот обезбедува и можност за снимање на 150-степени широкоаголни фотографии со нејзините два сензора, а освен тоа може да пренесува во живо на 360 степени видео на Facebоok.
Motorola вели дека корисниците ќе можат лесно да го едитираат снименото во телефонот и да го споделат на социјалните мрежи. Глобалната продажба на Moto 360 Camera почнува на 10 август по цена од 300 долари.

Тагови: 360степени, камера  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 03/10/2016
 • Прочитана 681 пати
Google Pixel: Нови детали и слики Google Pixel: Нови детали и слики
Google Pixel: Нови детали и слики...
 • Објавена на 26/09/2016
 • Прочитана 810 пати
Приметивте ли промени на Viber? Приметивте ли промени на Viber?
Приметивте ли промени на Viber?...
 • Објавена на 17/08/2016
 • Прочитана 629 пати
Конечно започна Windows 10 Mobile Anniversary Update надградбата Конечно започна Windows 10 Mobile Anniversary Update надградбата
Конечно започна Windows 10 Mobile Anniversary Upda...
 • Објавена на 27/07/2016
 • Прочитана 706 пати
Xiaomi претстави два преносни уреди – 12,5“ и 13,3“ Mi Notebook Air Xiaomi претстави два преносни уреди – 12,5“ и 13,3“ Mi Notebook Air
Xiaomi претстави два преносни уреди – 12,5“ и 13,3...
 • Објавена на 19/07/2016
 • Прочитана 739 пати
Kyocerасо: водоотпорен паметен телефон за само 80 долари Kyocerасо: водоотпорен паметен телефон за само 80 долари
Kyocerасо: водоотпорен паметен телефон за само 80 ...
 • Објавена на 19/03/2017
 • Прочитана 1900 пати
Се појави Samsung Galaxy S8 во виолетова боја Се појави Samsung Galaxy S8 во виолетова боја
Се појави Samsung Galaxy S8 во виолетова боја...
Види огласи
Внеси оглас