Платформа за виртуелната реалност Daydream сеуште е ограничено распространета и е достапна на мал број на уреди, но до крајот на г...

До крајот на оваа година на пазарот ќе има 11 телефони со поддршка за Daydream

Платформа за виртуелната реалност Daydream сеуште е ограничено распространета и е достапна на мал број на уреди, но до крајот на годината би требало да се појави во повеќе модели. Извршниот директор на Google Сундар Пичаи го потврди тоа во рамките на конференцијата за финансиските резултати на компанијата-мајка Alphabet велејќи дека до крајот на годината на пазарот ќе има 11 компатибилни смартфони. Според сајтот на Google во моментов таа е достапна за 7 модели - Pixel / Pixel Xl, Moto Z / Moto Z Force, Huawei Mate 9 Pro / Porsche Design Mate 9 и ZTE Axon 7.

Наскоро се очекува за Asus Zenfone AR и надградба за Samsung Galaxy S8 / S8 +, кој веќе се шири во САД. Можеме да претпоставиме дека следните телефони со Daydream ќе бидат новите модели Pixel, кои се очекуваат оваа есен и најверојатно новиот модел во серијата Mate на Huawei. Daydream има посебни барања кон хардверот на телефоните и работи со очилата Daydream View кои се комбинирани со специјален контролер за навигација во виртуелната реалност.

Тагови: Daydream, виртуелнареалност  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 11/08/2017
 • Прочитана 751 пати
LG ќе го пушти V30 во две варијанти LG ќе го пушти V30 во две варијанти
LG ќе го пушти V30 во две варијанти...
 • Објавена на 12/06/2017
 • Прочитана 558 пати
Mоto X4: кога ќе биде претставен и каква конфигурација ќе носи ? Mоto X4: кога ќе биде претставен и каква конфигурација ќе носи ?
Mоto X4: кога ќе биде претставен и каква конфигура...
 • Објавена на 18/10/2016
 • Прочитана 727 пати
HTC 11 со dual-edge дисплеј се појави во концепт на сајтот на Tech Configurations HTC 11 со dual-edge дисплеј се појави во концепт на сајтот на Tech Configurations
HTC 11 со dual-edge дисплеј се појави во концепт н...
 • Објавена на 02/06/2017
 • Прочитана 2489 пати
Samsung Galaxy Note 8 доаѓа со Infinity Display и Android 7.1.1? Samsung Galaxy Note 8 доаѓа со Infinity Display и Android 7.1.1?
Samsung Galaxy Note 8 доаѓа со Infinity Display и ...
 • Објавена на 01/06/2017
 • Прочитана 678 пати
Преубавиот Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition Преубавиот Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition
Преубавиот Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition...
 • Објавена на 27/05/2017
 • Прочитана 1612 пати
Објавен е Samsung Galaxy Feel Објавен е Samsung Galaxy Feel
Објавен е Samsung Galaxy Feel ...
Види огласи
Внеси оглас