Платформа за виртуелната реалност Daydream сеуште е ограничено распространета и е достапна на мал број на уреди, но до крајот на г...

До крајот на оваа година на пазарот ќе има 11 телефони со поддршка за Daydream

Платформа за виртуелната реалност Daydream сеуште е ограничено распространета и е достапна на мал број на уреди, но до крајот на годината би требало да се појави во повеќе модели. Извршниот директор на Google Сундар Пичаи го потврди тоа во рамките на конференцијата за финансиските резултати на компанијата-мајка Alphabet велејќи дека до крајот на годината на пазарот ќе има 11 компатибилни смартфони. Според сајтот на Google во моментов таа е достапна за 7 модели - Pixel / Pixel Xl, Moto Z / Moto Z Force, Huawei Mate 9 Pro / Porsche Design Mate 9 и ZTE Axon 7.

Наскоро се очекува за Asus Zenfone AR и надградба за Samsung Galaxy S8 / S8 +, кој веќе се шири во САД. Можеме да претпоставиме дека следните телефони со Daydream ќе бидат новите модели Pixel, кои се очекуваат оваа есен и најверојатно новиот модел во серијата Mate на Huawei. Daydream има посебни барања кон хардверот на телефоните и работи со очилата Daydream View кои се комбинирани со специјален контролер за навигација во виртуелната реалност.

Тагови: Daydream, виртуелнареалност  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 22/10/2016
 • Прочитана 723 пати
Нови фотографии од Lenovo Moto M, а премиерата наближува Нови фотографии од Lenovo Moto M, а премиерата наближува
Нови фотографии од Lenovo Moto M, а премиерата наб...
 • Објавена на 04/01/2017
 • Прочитана 1003 пати
Kingston претстави USB флеш со капацитет 2TB Kingston претстави USB флеш со капацитет 2TB
Kingston претстави USB флеш со капацитет 2TB...
 • Објавена на 02/12/2016
 • Прочитана 557 пати
Официјално – Nokia во 2017 година ќе претстави Android паметни телефони Официјално – Nokia во 2017 година ќе претстави Android паметни телефони
Официјално – Nokia во 2017 година ќе претстави And...
 • Објавена на 04/11/2016
 • Прочитана 821 пати
Што да очекуваме од Nokia до крајот на годината ? Што да очекуваме од Nokia до крајот на годината ?
Што да очекуваме од Nokia до крајот на годината ?...
 • Објавена на 6/18/2016
 • Прочитана 1178 пати
Ви го претставуваме досега најреалниот концепт на iPhone 7 Plus Ви го претставуваме досега најреалниот концепт на iPhone 7 Plus
Ви го претставуваме досега најреалниот концепт на ...
 • Објавена на 24/07/2017
 • Прочитана 802 пати
Како ќе изгледа Samsung Galaxy S8 Active Како ќе изгледа Samsung Galaxy S8 Active
Како ќе изгледа Samsung Galaxy S8 Active...
Види огласи
Внеси оглас