Google експериментира со нова тест верзија на Android O. Почетната надградба се вика Developer Preview 4 и веќе е достапна за уред...

Аndroid O ќе биде достапен за неколку седмици

Google експериментира со нова тест верзија на Android O. Почетната надградба се вика Developer Preview 4 и веќе е достапна за уредите Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 5X, Nexus 6P и Nexus Player. Уште поинтересно е дека ова е последната верзија пред официјалната премиера на Android O. Тоа значи дека многу наскоро платформата ќе биде достапна за корисниците со името Android 8.0. Developer Preview 4 вклучува најновите оптимизации и корекции на грешки на Google.

Програмерите ќе имаат можност да ги тестираат своите апликации за околу четири недели за финалната верзија на Android O. Новиот оперативен систем ќе биде на располагање на пазарот до средината на август, пренесе PhoneArena. Android O вклучува многу нови карактеристики и посебен систем за известувања, како и дополнителни подобрувања. На програмерите ќе им треба некое време за да можат да ги оптимизираат апликациите за интерфејсот на платформата.

Останува да видиме колку време ќе им биде потребно на производителите да започнат соажурирања кон Android O. Сигурно платформата ќе биде достапна прво за уредите Nexus и Pixel. Во Google се надеваат подобрувањата во овој софтвер да стави крај на бавните ажурирања на најпопуларниот оперативен систем за паметни телефони. Дали ќе успеат да го постигнат ќе дознаеме во наредните месеци. 

Тагови: АndroidO, ажурурање, оперативенсистем  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 16/02/2017
 • Прочитана 526 пати
HTC работи на мобилен уред за виртуална реалност HTC работи на мобилен уред за виртуална реалност
HTC работи на мобилен уред за виртуална реалност...
 • Објавена на 17/03/2017
 • Прочитана 609 пати
OnePlus 3 и OnePlus 3T надградени со Android 7.1.1 OnePlus 3 и OnePlus 3T надградени со Android 7.1.1
OnePlus 3 и OnePlus 3T надградени со Android 7.1.1...
 • Објавена на 02/03/2017
 • Прочитана 646 пати
Samsung Galaxy Xcover 4 ќе започне со продажба од април Samsung Galaxy Xcover 4 ќе започне со продажба од април
Samsung Galaxy Xcover 4 ќе започне со продажба од ...
 • Објавена на 23/05/2017
 • Прочитана 1065 пати
OnePlus 5 на нова фотографија во живо, без антенски линии OnePlus 5 на нова фотографија во живо, без антенски линии
OnePlus 5 на нова фотографија во живо, без антенск...
 • Објавена на 09/07/2016
 • Прочитана 1731 пати
Vivo X7 : продадени повеќе од 250.000 парчиња уште во првиот ден од продажбата Vivo X7 : продадени повеќе од 250.000 парчиња уште во првиот ден од продажбата
Vivo X7 : продадени повеќе од 250.000 парчиња уште...
 • Објавена на 22/02/2017
 • Прочитана 649 пати
За скоро Windows 10 уредите, ќе ги отклучуваме преку скенерот за отпечатоци на Galaxy За скоро Windows 10 уредите, ќе ги отклучуваме преку скенерот за отпечатоци на Galaxy
За скоро Windows 10 уредите, ќе ги отклучуваме пре...
Види огласи
Внеси оглас