Каspersky е едно од најпознатите имиња во областа на безбедноста на интернет. Овој софтвер на компанијата е инсталиран кај десетиц...

Каspersky Free е новата бесплатна антивирусна програма на компанијата

Каspersky е едно од најпознатите имиња во областа на безбедноста на интернет. Овој софтвер на компанијата е инсталиран кај десетици милиони корисници и секогаш привлекува внимание со сигурноста и високиот квалитет. Инженерите на Kaspersky веќе година и половина работат над нов интересен производ кој по серијата тестови и пилот програми веќе е подготвен за пошироката публика. Неговото име е Kaspersky Free и како што самото име ни кажуваа оваа верзија е бесплатна.

Каspersky Free нуди заштита од малициозен софтвер, инфицирани датотеки, е-мејл и веб закани. Програмата вклучува уште опција за самоодбрана и автоматски ажурирања, за да обезбеди максимална сигурност и удобно сурфање на интернет на корисниците. Новиот софтвер исто така е оптимизиран за USB мемориски картички и преносни уреди за складирање на податоци, обрнувајќи посебно внимание на таканаречените “фишинг” напади, информира официјалниот веб сајт на Kaspersky.

Прогамата е многу полесна и користи помалку системски ресурси од другите антивирусни решенија на компанијата. Каspersky Free веќе може да се користи во некои земји и за неколку дена ќе биде достапна во повеќето земји на европскиот континент. Ако досега сте доживеале проблеми со изборот на соодветна антивирус програма можеби треба да пробате Kaspersky Free, за да се убедите во предностите на овој софтвер. Бесплатната програма на компанијата има потенцијал да стане еден од најдобрите нивни производи досега.

Тагови: КаsperskyFree, антивирус, софтвер  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 5/25/2016
 • Прочитана 726 пати
Новиот концепт за рекламирање на мапите на Google ќе поставува брендирани пинови Новиот концепт за рекламирање на мапите на Google ќе поставува брендирани пинови
Новиот концепт за рекламирање на мапите на Google ...
 • Објавена на 15/02/2017
 • Прочитана 490 пати
Се појавија спецификациите за Nokia 3 и Nokia 5 Се појавија спецификациите за Nokia 3 и Nokia 5
Се појавија спецификациите за Nokia 3 и Nokia 5...
 • Објавена на 02/06/2017
 • Прочитана 689 пати
HMD потврди дека телефоните Nokia 6, 5 и 3 ќе добијат Android O HMD потврди дека телефоните Nokia 6, 5 и 3 ќе добијат Android O
HMD потврди дека телефоните Nokia 6, 5 и 3 ќе доби...
 • Објавена на 4/19/2016
 • Прочитана 690 пати
Фотографија која открива дел од ZUK Z2 Pro Фотографија која открива дел од ZUK Z2 Pro
Фотографија која открива дел од ZUK Z2 Pro...
 • Објавена на 04/03/2017
 • Прочитана 669 пати
Google Home ќе добие функција за распознавање на различни гласови Google Home ќе добие функција за распознавање на различни гласови
Google Home ќе добие функција за распознавање на р...
 • Објавена на 02/11/2016
 • Прочитана 623 пати
Заедно сo Mate 9 Huawei може да представи и нов часовниk Заедно сo Mate 9 Huawei може да представи и нов часовниk
Заедно сo Mate 9 Huawei може да представи и нов ча...
Види огласи
Внеси оглас