Сега кога сите најважни паметни телефони од првата половина на 2017 година се веќе официјално претставени, се вртиме кон втората ...

Вака би требало да изгледа iPhone 8 во споредба со актуелните телефони

Сега кога сите најважни паметни телефони од првата половина на 2017 година се веќе официјално  претставени, се вртиме кон втората половина, во која главната улога ја има iPhone 8. Новите шпионски информации зборуваат за димензиите и споредбата со други актуелни телефони.

iPhone 8 треба оваа година да одбележи 10 години од првиот iPhone на Apple, коj го одбележаа светот на паметните телефони. Сите се заинтересирани за тоа како ќе изгледа и колку ќе биде различен од претходните модели.

Изворот на овие најнови информации се, наводно, работници од Foxconn, кои iPhone 8 го pознаваат од прва рака. Имено, нивните информации за деталните димензии, во комбинација со она што е познато за екранот, материјалите и камерите на iPhone 8, резултираше со компаративни рендери.

Тие ни даваат идеја за тоа како ќе изгледа iPhone 8 во споредба со сегашните iPhone телефони, но исто така и во споредба со другите конкурентни уреди од светот на Android.

Паметниот телефон Essential на Andy Rubin пристигна

Тагови: iPhone8, споредба  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 16/03/2017
 • Прочитана 561 пати
Apple врши незаконско манипулирање на цените на iPhone во Русија Apple врши незаконско манипулирање на цените на iPhone во Русија
Apple врши незаконско манипулирање на цените на iP...
 • Објавена на 06/01/2017
 • Прочитана 353 пати
CES 2017: Alcatel A3 XL е огромен 6-инчен телефон со спецификации од пониска категорија CES 2017: Alcatel A3 XL е огромен 6-инчен телефон со спецификации од пониска категорија
CES 2017: Alcatel A3 XL е огромен 6-инчен телефон ...
 • Објавена на 15/05/2017
 • Прочитана 443 пати
HTC Sense Edge апликација, се појави накратко во Play Store HTC Sense Edge апликација, се појави накратко во Play Store
HTC Sense Edge апликација, се појави накратко во P...
 • Објавена на 25/04/2017
 • Прочитана 1171 пати
Samsung веќе работи на Galaxy S9 Samsung веќе работи на Galaxy S9
Samsung веќе работи на Galaxy S9...
 • Објавена на 6/8/2016
 • Прочитана 634 пати
ZTE Nubia Z11 Max службено: атрактивниот 6 – инчен фаблет со Snapdragon 652 процесор ZTE Nubia Z11 Max службено: атрактивниот 6 – инчен фаблет со Snapdragon 652 процесор
ZTE Nubia Z11 Max службено: атрактивниот 6 – инчен...
 • Објавена на 04/04/2017
 • Прочитана 673 пати
Телефон кој ќе се витка од Samsung ќе пристигне во 2019 година ? Телефон кој ќе се витка од Samsung ќе пристигне во 2019 година ?
Телефон кој ќе се витка од Samsung ќе пристигне во...
Види огласи
Внеси оглас