Неодамна објавените резултати од истражувањето на задоволството на американски клиенти од услугите кои ги пружаат паметните телефо...

Кој iPhone e најомилен паметен телефон?

Неодамна објавените резултати од истражувањето на задоволството на американски клиенти од услугите кои ги пружаат паметните телефони (ACSI) покажаа дека најомилен мобилен телефон е iPhone SE од Apple .

Се чини дека овие резултати не им одговараат на производителите на мобилни телефони, кои се стремат да произведат уреди со сè поголеми екрани.

Кое е вистинското влијание врз исходот од истражувањето сè уште не е познато, но експертите претпоставуваат дека купувачите ги привлекла пристапната цена на iPhone SE.

Овој уред освоил 87 од можни 100 поени, земајќи им ја победата на голем број премиум модели, како што се iPhone 7 Plus, Note 5 и Samsung Galaxy S7.

Истражувањето исто така покажало дека корисниците се најзадоволни од Apple.

Врвот на листата изгледа вака:

Apple е чекор поблиску до објавување на iPhone со 5G

Тагови: iPhoneSE , паметентелефон, анкета, Apple  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Занимливости

 • Објавена на 20/09/2016
 • Прочитана 800 пати
Дали Facebook Messenger ќе ги стигне Skype и Viber? Дали Facebook Messenger ќе ги стигне Skype и Viber?
Дали Facebook Messenger ќе ги стигне Skype и Viber...
 • Објавена на 03/05/2017
 • Прочитана 707 пати
Apple заработува повеќе, а продава помалку Apple заработува повеќе, а продава помалку
Apple заработува повеќе, а продава помалку...
 • Објавена на 29/05/2017
 • Прочитана 652 пати
Јакни кои полнат мобилни уреди, наскоро би можеле да станат реалност Јакни кои полнат мобилни уреди, наскоро би можеле да станат реалност
Јакни кои полнат мобилни уреди, наскоро би можеле ...
 • Објавена на 06/10/2016
 • Прочитана 765 пати
Apple потврди: објективот на камерата на iPhone 7 е изработен од кристали од сафир Apple потврди: објективот на камерата на iPhone 7 е изработен од кристали од сафир
Apple потврди: објективот на камерата на iPhone 7 ...
 • Објавена на 25/07/2016
 • Прочитана 951 пати
Што е следно за „Pokémon Go“? Персонализирани локации и повеќе покемони Што е следно за „Pokémon Go“? Персонализирани локации и повеќе покемони
Што е следно за „Pokémon Go“? Персонализирани...
 • Објавена на 5/30/2016
 • Прочитана 717 пати
Велосипедистичкиот тим на САД користи паметни наочари за време на тренинзите Велосипедистичкиот тим на САД користи паметни наочари за време на тренинзите
Велосипедистичкиот тим на САД користи паметни наоч...
Види огласи
Внеси оглас