Nokia 9 ќе биде скап телефон, но очигледно цената вреди. Вооружен со моќниот Snapdragon 835, телефонот се појави во тестовите за п...

Nokia 9 со Snapdragon 835 го покори Geekbench

Nokia 9 ќе биде скап телефон, но очигледно цената вреди. Вооружен со моќниот Snapdragon 835, телефонот се појави во тестовите за перформанси на Geekbench и набрзо се израмни со останатите премиум модели оваа година.

Самиот бенчмарк не ни кажува ништо неочекувано – паметниот телефон има 4 GB RAM и работи со Android 7.1. Во статистиката тој фигурира под името HMD Global TA-1004.

Nokia 9 со Snapdragon 835 постигнува цели 7700 поени при тестот на сите јадра, а за овој добар резултат несомнено помага оперативниот систем. За споредба, тоа е повеќе од резултатите на актуелните Xiaomi Mi 6, Xperia XZ Premium и Galaxy S8 +; сите го имаат истиот чипсет. Далеку назад останува минатогодишниот iPhone 7 Plus со неговиот Apple A10.

При тестот на едно јадро, Nokia 9 повторно ги престигнува практично сите топ модели.

Корисниците го молат Apple да не користи заоблен екран за iPhone 8

Тагови: Nokia9, Snapdragon835, Geekbench, резултати  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 27/08/2016
 • Прочитана 1166 пати
Која е новата супер опција на Facebook Која е новата супер опција на Facebook
Која е новата супер опција на Facebook...
 • Објавена на 03/02/2017
 • Прочитана 573 пати
Протекоа фотографии од Xiaomi Mi 5C, се очекува со Snapdragon 625 и 3 GB RAM Протекоа фотографии од Xiaomi Mi 5C, се очекува со Snapdragon 625 и 3 GB RAM
Протекоа фотографии од Xiaomi Mi 5C, се очекува со...
 • Објавена на 17/01/2017
 • Прочитана 474 пати
Microsoft патентира мобилен уред со флексибилен дисплеј Microsoft патентира мобилен уред со флексибилен дисплеј
Microsoft патентира мобилен уред со флексибилен ди...
 • Објавена на 15/10/2016
 • Прочитана 458 пати
Никој не сака да го купи Twitter Никој не сака да го купи Twitter
Никој не сака да го купи Twitter...
 • Објавена на 29/12/2016
 • Прочитана 4155 пати
Премиерата на Samsung Galaxy A (2017) ќе биде на 5 Јануари Премиерата на Samsung Galaxy A (2017) ќе биде на 5 Јануари
Премиерата на Samsung Galaxy A (2017) ќе биде на 5...
 • Објавена на 03/03/2017
 • Прочитана 8717 пати
Кое ќе биде најновото тајно оружје на iPhone 8 Кое ќе биде најновото тајно оружје на iPhone 8
Кое ќе биде најновото тајно оружје на iPhone 8...
Види огласи
Внеси оглас