Жената чии слушалки се запалија за време на лет од Пекинг до Мелбурн на себе имаше пар Beats слушалки кои работат на AAA батерии, ...

Жена, наводно, била изгорена од Beats слушалки, Apple ги обвинува несоодветните батерии

Жената чии слушалки се запалија за време на лет од Пекинг до Мелбурн на себе имаше пар Beats слушалки кои работат на AAA батерии, известува австралискиот Associated Press. Во извештајот се наведува дека претставник за Apple, кој ја купи Beats во 2014 година, му кажал на адвокатот на жената, дека преку истрагата на компанијата во врска со инцидентот дознале дека причината за инцидентот е користење на неоригинални батерии. Apple не одговори на барањето за коментар.

Жената, чие име не е познато, спиела за време на летот, кога патниците слушнале силна експлозија, се вели во извештајот од Австралиското биро за безбедност во транспортот. „Се свртив и почувствував како моето лице да гори“, изјави таа за ATSB. Потоа ги фрлила слушалките на подот, а стјуардесите ги потуриле со вода.

Apple во моментов не прави слушалки кои се напојуваат со ААА батерии, па ако слушалките во прашање навистина се направени од страна на Beats, најверојатно се постар пар.

Сте испратиле е-маил и веднаш сте зажалиле? Вратете го со еден клик

Тагови: Beats, слушалки, Apple, батерии  Apple iPhone 7 plus 128Gb Jet Black Neverlock
  Apple iPhone 7 plus 128Gb Jet Black Neverlock
  25500 MKД
  Apple iPhone 6S Silver Glanc socuvan Neverlock
  Apple iPhone 6S Silver Glanc socuvan Neverlock
  10990 MKД
  Samsung Galaxy Grand Prime LTE white glanc socuvan
  Samsung Galaxy Grand Prime LTE white glanc socuvan
  3490 MKД
  Lenovo Vibe C Black socuvan Neverlock
  Lenovo Vibe C Black socuvan Neverlock
  2990 MKД
  Kako Nov! Sony Xperia XA1 black, 23Mp, 32Gb, 3Gb ram Neverlock
  Kako Nov! Sony Xperia XA1 black, 23Mp, 32Gb, 3Gb ram Neverlock
  6990 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung Galaxy A8 2018 black so 24m Garancija Neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung Galaxy A8 2018 black so 24m Garancija Neverlock
  16690 MKД
  Kako Nov! Apple iPhone SE 16gb rose gold Telekom full pakuvanje
  Kako Nov! Apple iPhone SE 16gb rose gold Telekom full pakuvanje
  8990 MKД
  Apple iPhone 7 plus 128Gb jet black Neverlock Socuvan
  Apple iPhone 7 plus 128Gb jet black Neverlock Socuvan
  24990 MKД
  Nov! Xiaomi Mi A2 Black, 128Gb, 6Gb ram, Dual camera so full pakuvanje
  Nov! Xiaomi Mi A2 Black, 128Gb, 6Gb ram, Dual camera so full pakuvanje
  15490 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung J5 2017 Black Duos so 24m Garancija
  Nov! Nekoristen Samsung J5 2017 Black Duos so 24m Garancija
  8990 MKД
  Samsung Galaxy A3 2016 Gold socuvan , neverlock
  Samsung Galaxy A3 2016 Gold socuvan , neverlock
  4990 MKД
  Kako Nov Lenovo Tab 7 Essential Tablet 7 inci IPS, 16Gb Quad core, GPS, 7.0 Android
  Kako Nov Lenovo Tab 7 Essential Tablet 7 inci IPS, 16Gb Quad core, GPS, 7.0 Android
  3990 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД

Слични Занимливости

 • Објавена на 6/15/2016
 • Прочитана 572 пати
До 2035 на улиците ќе има 21 милион возила за кои нема да треба шофер До 2035 на улиците ќе има 21 милион возила за кои нема да треба шофер
До 2035 на улиците ќе има 21 милион возила за кои ...
 • Објавена на 30/08/2016
 • Прочитана 1499 пати
И iPhone ќе има заоблен екран? И iPhone ќе има заоблен екран?
И iPhone ќе има заоблен екран?...
 • Објавена на 6/7/2016
 • Прочитана 522 пати
Facebook со официјален став по повот наводите за прислушување Facebook со официјален став по повот наводите за прислушување
Facebook со официјален став по повот наводите за п...
 • Објавена на 25/09/2016
 • Прочитана 1602 пати
Во иднина сите ќе носиме паметни наочари Во иднина сите ќе носиме паметни наочари
Во иднина сите ќе носиме паметни наочари...
 • Објавена на 12/08/2017
 • Прочитана 468 пати
Google ќе го открие тајното име на платформата Android O на 21 Август Google ќе го открие тајното име на платформата Android O на 21 Август
Google ќе го открие тајното име на платформата And...
 • Објавена на 18/04/2017
 • Прочитана 7995 пати
Некои корисници на Samsung Galaxy S8 се жалат на црвеникава нијанса на екранот Некои корисници на Samsung Galaxy S8 се жалат на црвеникава нијанса на екранот
Некои корисници на Samsung Galaxy S8 се жалат на ц...
Види огласи
Внеси оглас