Жената чии слушалки се запалија за време на лет од Пекинг до Мелбурн на себе имаше пар Beats слушалки кои работат на AAA батерии, ...

Жена, наводно, била изгорена од Beats слушалки, Apple ги обвинува несоодветните батерии

Жената чии слушалки се запалија за време на лет од Пекинг до Мелбурн на себе имаше пар Beats слушалки кои работат на AAA батерии, известува австралискиот Associated Press. Во извештајот се наведува дека претставник за Apple, кој ја купи Beats во 2014 година, му кажал на адвокатот на жената, дека преку истрагата на компанијата во врска со инцидентот дознале дека причината за инцидентот е користење на неоригинални батерии. Apple не одговори на барањето за коментар.

Жената, чие име не е познато, спиела за време на летот, кога патниците слушнале силна експлозија, се вели во извештајот од Австралиското биро за безбедност во транспортот. „Се свртив и почувствував како моето лице да гори“, изјави таа за ATSB. Потоа ги фрлила слушалките на подот, а стјуардесите ги потуриле со вода.

Apple во моментов не прави слушалки кои се напојуваат со ААА батерии, па ако слушалките во прашање навистина се направени од страна на Beats, најверојатно се постар пар.

Сте испратиле е-маил и веднаш сте зажалиле? Вратете го со еден клик

Тагови: Beats, слушалки, Apple, батерии  • НОВО!
  Kako Nov ! Huawei P10 Black Leica 64Gb so full pakuvanje Neverlock
  Kako Nov ! Huawei P10 Black Leica 64Gb so full pakuvanje Neverlock
  20900 MKД
  • НОВО!
  Kako Nov ! Apple iPhone 7 32Gb Gold Neverlock Full pakuvanje
  Kako Nov ! Apple iPhone 7 32Gb Gold Neverlock Full pakuvanje
  24600 MKД
  • НОВО!
  Kako Nov! Samsung Galaxy A5 2017 Gold so 19m Garancija Full pack Neverlock
  Kako Nov! Samsung Galaxy A5 2017 Gold so 19m Garancija Full pack Neverlock
  13500 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung J5 2016 White so 24m Garancija Full pack Neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung J5 2016 White so 24m Garancija Full pack Neverlock
  9990 MKД
  Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum super socuvan Neverlock full pack
  Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum super socuvan Neverlock full pack
  18990 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb, 4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb, 4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
  26700 MKД
  IPhone SE 16Gb Space Grey Super socuvan Neverlock
  IPhone SE 16Gb Space Grey Super socuvan Neverlock
  11500 MKД
  Samsung Galaxy S6 Black sapphire 32Gb super socuvan Neverlock
  Samsung Galaxy S6 Black sapphire 32Gb super socuvan Neverlock
  12500 MKД
  Продавам телефон Nokia 222!
  Продавам телефон Nokia 222!
  1800 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  13500 MKД
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  22800 MKД
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  9800 MKД
  KAKO NOVI S6 edge plus GOLD i note 5 MOBIFLES
  KAKO NOVI S6 edge plus GOLD i note 5 MOBIFLES
  21600 MKД

Слични Занимливости

 • Објавена на 15/09/2016
 • Прочитана 220 пати
На MIT развиена технологија за читање книги без нивно отворање На MIT развиена технологија за читање книги без нивно отворање
На MIT развиена технологија за читање книги без ни...
 • Објавена на 21/12/2016
 • Прочитана 625 пати
Војска од 140.000 сопственици на Note 7 во Јужна Кореја кои не ги враќаат нивните уреди Војска од 140.000 сопственици на Note 7 во Јужна Кореја кои не ги враќаат нивните уреди
Војска од 140.000 сопственици на Note 7 во Јужна К...
 • Објавена на 27/01/2017
 • Прочитана 250 пати
Facebook овозможува гледање на подолги видео клипови во News Feed Facebook овозможува гледање на подолги видео клипови во News Feed
Facebook овозможува гледање на подолги видео клипо...
 • Објавена на 19/08/2016
 • Прочитана 524 пати
GalaxyNote 7 ќе растура со продажбата! GalaxyNote 7 ќе растура со продажбата!
GalaxyNote 7 ќе растура со продажбата!...
 • Објавена на 20/04/2017
 • Прочитана 402 пати
Apple очекува да продаде 230 милиони уреди iPhone 8!? Apple очекува да продаде 230 милиони уреди iPhone 8!?
Apple очекува да продаде 230 милиони уреди iPhone ...
 • Објавена на 21/05/2017
 • Прочитана 388 пати
Shazam заборава песни за да ја подигне свеста за Алцхајмеровата болест Shazam заборава песни за да ја подигне свеста за Алцхајмеровата болест
Shazam заборава песни за да ја подигне свеста за А...
Види огласи
Внеси оглас