Во последно време сме преплавени од гласини за iPhone 8, а најнова е сликата од она што изгледа како заштитна маска направена за п...

Слика од наводна заштитна маска за iPhone 8 потврдува некои гласини

Во последно време сме преплавени од гласини за iPhone 8, а најнова е сликата од она што изгледа како заштитна маска направена за претстојниот iPhone. Нема многу информации кои можеме да ги прибереме од оваа слика, но она што гледам е дека модулот на камерата е вертикален, не постои приклучок за слушалки и нема отвор за TouchID на задната страна.

Колку е легитимно? Наш совет е да не се обложувате на ова. Премногу е рано за производителите да имаат физички димензии или спецификации за супер-тајниот премиум модел на Apple. Премногу е рано да се почне со производство на такви единици, освен ако компанијата тестира неколку заштитни маски за да види што би функционирало најдобро.

Не е невообичаено компаниите да им даваат „dummy“ верзии од претстојните паметни телефони на компании кои прават заштитни маски, со цел на време да се подготовени кога уредот ќе излезе. Во претходните години, „dummy“ верзии од iPhone биле забележани околу мај. Значи, постои шанса дека оваа маска е направена за вистинско куќиште од iPhone 8, но ние сепак на ова гледаме со доза на скептицизам.

 

Протече уште еден шематски приказ на iPhone 8

 

Тагови: iPhone8, заштитнамаска, гласини  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 17/03/2017
 • Прочитана 2503 пати
Huawei го објави P10 Lite Huawei го објави P10 Lite
Huawei го објави P10 Lite...
 • Објавена на 27/02/2017
 • Прочитана 1131 пати
Samsung испрати покани до медиумите за премиерата на Galaxy S8 Samsung испрати покани до медиумите за премиерата на Galaxy S8
Samsung испрати покани до медиумите за премиерата ...
 • Објавена на 23/08/2016
 • Прочитана 2073 пати
Конечно – Новиот iPhone би можел да има “свемирско” црна верзија Конечно – Новиот iPhone би можел да има “свемирско” црна верзија
Конечно – Новиот iPhone би можел да има “свемирско...
 • Објавена на 06/07/2016
 • Прочитана 1224 пати
Први фотографии од трите нови BlackBerry паметни телефони со Android Први фотографии од трите нови BlackBerry паметни телефони со Android
Први фотографии од трите нови BlackBerry паметни т...
 • Објавена на 18/07/2017
 • Прочитана 1223 пати
Паника во Apple заради големиот број на софтверски проблеми со новиот iPhone 8 Паника во Apple заради големиот број на софтверски проблеми со новиот iPhone 8
Паника во Apple заради големиот број на софтверски...
 • Објавена на 19/05/2017
 • Прочитана 1152 пати
„Зошто би го исфрлиле 3,5- милиметарскиот џек за слушалки“, прашува претседателот на Honor „Зошто би го исфрлиле 3,5- милиметарскиот џек за слушалки“, прашува претседателот на Honor
„Зошто би го исфрлиле 3,5- милиметарскиот џек за с...
Види огласи
Внеси оглас