Протекувањето на информации во врска со технологија не е невообичаено, но во случајот на Samsung Galaxy S8 и S8 +е мошне богато. ...

Samsung Galaxy S8 и S8 +: Уште фотографии и европски цени излегуваат во јавноста

Протекувањето на информации во врска со технологија не е невообичаено, но во случајот на  Samsung Galaxy S8 и S8 +е мошне богато. Видовме фотографии од прес, фотографии сликани во живо, па дури и протечени информации од други уреди кои потврдуваат некои очекувани карактеристики. Сега, @ evleaks „истури“ уште слики од S8 уредите, како и некои детали за цените.

Samsung Galaxy S8 and S8 Plus (top to bottom) in black sky, orchid grey and arctic silver (left to right) pic.twitter.com/ISo7W10sYV

— Evan Blass (@evleaks) March 19, 2017

На сликата, можеме да го видиме5,8-инчниот S8 и 6.2-инчниот S8 Plus. S8-ките се горе, додека S8 Plus се на дното. Ќе беше прилично тешко да ја направиме таа разлика без описот на Evan, но S8 Plus, како и повеќето поголеми варијанти на телефони, има малку помали рамки од стандардните на S8. Соодносот 18,5:9 тука е очигледен, како и заоблените рабови и малку свитканите екрани, а и тоа дека го нема логото на Samsung и хардверските копчиња.

Боите (од лево кон десно) се Black Sky, Orchid Gray и Arctic Silver. Црната и сребрената боја се прилично стандардни бои на паметни телефони, но Orchid Gray се чини дека е доста шпекулираната виолетова боја. Исто така вреди да се напомене и црната рамка. Црната предна страна на сите три бои е уште помала отколку што беше - паметен потег на Samsung. Тие, исто така го прикриваат широкиот спектар на сензори со што ќе ви овозможат извонредно искуство.

S8 - 799€
S8+ - 899€
DeX - 150€
GearVR - 129€
Gear360 - 229€ https://t.co/vVm6DRMkX5

— Evan Blass (@evleaks) March 19, 2017

Кратко време по фотографијата, Evan, исто така објави твит во кој дава информации околу европските цени за различни претстојни производи на Samsung: Galaxy S8, S8 Plus, DeX, апдејтираната Gear VR и Gear 360. Galaxy S8 ќе чини 799 евра, S8 Plus - 100 евра повеќе, односно 899 евра. За споредба,  цените на Galaxy S7 и S7 Edge на мало беа околу 700 и 800 евра при пуштањето во продажба.

DeX држачот, кој овозможува S8 да се поврзе со монитор и да се создаде нова работна околина, наводно ќе чини 150 евра. Новиот Gear VR со контролер за движење чини 129 евра, а Gear 360- 229 евра. Не е познато дали Gear 360 е некој вид на модел од втора генерација, но со оглед на тоа дека сегашната генерација на Gear 360 чини 349,99 евра, ова е веројатно само намалување на цената.

Samsung Galaxy S8: Наводно доаѓа со сензор со голема брзина на камерата, снима 1000 фрејмови во секунда

Тагови: SamsungGalaxyS8, S8+, фотографии, европскицени  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 25/01/2017
 • Прочитана 806 пати
Втората верзија на Huawei Watch ќе има мобилни можности Втората верзија на Huawei Watch ќе има мобилни можности
Втората верзија на Huawei Watch ќе има мобилни мож...
 • Објавена на 28/02/2017
 • Прочитана 11264 пати
MWC 2017: Samsung Galaxy S7 edge е избран за најдобар паметен телефон за 2016 MWC 2017: Samsung Galaxy S7 edge е избран за најдобар паметен телефон за 2016
MWC 2017: Samsung Galaxy S7 edge е избран за најдо...
 • Објавена на 4/13/2016
 • Прочитана 971 пати
Samsung Galaxy A9 Pro со 5000mAh батерија Samsung Galaxy A9 Pro со 5000mAh батерија
Samsung Galaxy A9 Pro со 5000mAh батерија...
 • Објавена на 17/09/2016
 • Прочитана 997 пати
Qualcomm најави Clear Sight технологија за двојната камера Qualcomm најави Clear Sight технологија за двојната камера
Qualcomm најави Clear Sight технологија за двојнат...
 • Објавена на 26/09/2016
 • Прочитана 721 пати
Објавен рендер за наследникот на HTC 10 Објавен рендер за наследникот на HTC 10
Објавен рендер за наследникот на HTC 10 ...
 • Објавена на 03/02/2017
 • Прочитана 8553 пати
Samsung Galaxy S8 ќе користи јапонски батерии и ќе има почетна цена од 885 долари Samsung Galaxy S8 ќе користи јапонски батерии и ќе има почетна цена од 885 долари
Samsung Galaxy S8 ќе користи јапонски батерии и ќе...
Види огласи
Внеси оглас