Си мислевте дека ќе помине ден без да прочитате нешто ново во врска со Galaxy S8? Најновите слики од долго очекуваниот премиум мод...

Galaxy S8 и S8+: Нов ден, нови слики

Си мислевте дека ќе помине ден без да прочитате нешто ново во врска со Galaxy S8? Најновите слики од долго очекуваниот премиум модел на Samsung откриваат, и уште еднаш потврдуваат, дека уредот ќе биде навистина долг и тенок.

На сликите е прикажан само еден уред, па не сме сосема сигурни дали станува збор за Galaxy S8 или за Galaxy S8+. Гласините кои до сега ги слушнавме укажуваат дека двата уреди имаат слични пропорции, односно дека S8 има 5,8-инчен, двојно закривен екран, додека пак екранот на S8+ има 6,2 инчи долга дијагонала.

Исто така има слика од заштитник за екран, специјално сечен околу камерата и околу наводниот скенер. Од сликата долу гледаме дека има дополнително копче под копчето за подесување на звук, што претпоставуваме дека е за Bixby, асистентот на Samsung.

Samsung Galaxy S8 и S8+: откриена цената и нова виолетова изведба

Тагови: GalaxyS8, S8+, новислики, пропорции, заштитникзаекран  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 6/19/2016
 • Прочитана 1903 пати
OnePlus 3 распродаден за помалку од 10 минути OnePlus 3 распродаден за помалку од 10 минути
OnePlus 3 распродаден за помалку од 10 минути...
 • Објавена на 16/01/2017
 • Прочитана 2503 пати
Корисниците на iPhone 4.7” можат да гледаат видеа на YouTube во QHD резолуција Корисниците на iPhone 4.7” можат да гледаат видеа на YouTube во QHD резолуција
Корисниците на iPhone 4.7” можат да гледаат видеа ...
 • Објавена на 26/10/2016
 • Прочитана 861 пати
Постојат две верзии на iPhone 7 Plus? Која е побрза? Постојат две верзии на iPhone 7 Plus? Која е побрза?
Постојат две верзии на iPhone 7 Plus? Која е побрз...
 • Објавена на 17/03/2017
 • Прочитана 925 пати
OnePlus 3 и OnePlus 3T надградени со Android 7.1.1 OnePlus 3 и OnePlus 3T надградени со Android 7.1.1
OnePlus 3 и OnePlus 3T надградени со Android 7.1.1...
 • Објавена на 27/11/2016
 • Прочитана 962 пати
HTC Desire 650 –“новајлијата” со поволна цена HTC Desire 650 –“новајлијата” со поволна цена
HTC Desire 650 –“новајлијата” со поволна цена...
 • Објавена на 05/02/2017
 • Прочитана 1930 пати
Наводни цени и спецификации за Huawei P10 и P10 Plus Наводни цени и спецификации за Huawei P10 и P10 Plus
Наводни цени и спецификации за Huawei P10 и P10 Pl...
Види огласи
Внеси оглас