Колку терабајти има вашиот компјутер? Најверојатно просечниот корисник има 500 GB до 1 TB место во својот компјутер....

Kingston претстави USB меморија со 1TB и 2TB капацитет

Колку терабајти има вашиот компјутер? Најверојатно просечниот корисник има 500 GB до 1 TB место во својот компјутер. Се разбира, додавањето на повеќе меморија во ерата на 4K филмовите е доста пожелно. Но, што ќе кажете за една ултра-преносна меморија со капацитет од 2 TB во вашиот џеб?

Сега можете да добиете таква благодарение на Kingston, која пушти USB флеш мемории со 1 или 2 TB меморија. Големината на овие мемориски стикови е 75.18 х 27 х 21.02 мм. Тие се дебели и квадратни што ги разликува од стандардните USB мемориски стикови кои се користат денес.

На 2TB USB флеш меморијаta можете да внесете до 70 часа 4K видео. Kingston вели дека овие два мемориски уреди се многу погодни за технолошки ентузијасти и професионалци, особено за оние кои треба да работат со огромни мултимедијални датотеки.

USB уредите користат USB 3.1 Gen 1. Куќиштето им е изработен од цинк легура и се отпорни на удари. И како и секогаш Kingston обезбедува 5 годишна гаранција и бесплатна техничка поддршка. Цените сеуште не се познати.

iPhone 8 ќе има закривен OLED дисплеј

Тагови: Kingston, USB, стик, меморија, капацитет  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 04/04/2017
 • Прочитана 1108 пати
360 F5: Уште еден евтин кинески паметен телефон 360 F5: Уште еден евтин кинески паметен телефон
360 F5: Уште еден евтин кинески паметен телефон...
 • Објавена на 31/05/2017
 • Прочитана 2162 пати
Вака би требало да изгледа iPhone 8 во споредба со актуелните телефони Вака би требало да изгледа iPhone 8 во споредба со актуелните телефони
Вака би требало да изгледа iPhone 8 во споредба со...
 • Објавена на 11/08/2016
 • Прочитана 827 пати
Оваа година нема да видиме iPhone Pro телефон Оваа година нема да видиме iPhone Pro телефон
Оваа година нема да видиме iPhone Pro телефон...
 • Објавена на 16/02/2017
 • Прочитана 861 пати
iPhone 8 ќе има 5.8 инчен OLED дисплеј iPhone 8 ќе има 5.8 инчен OLED дисплеј
iPhone 8 ќе има 5.8 инчен OLED дисплеј...
 • Објавена на 5/30/2016
 • Прочитана 1134 пати
Добавувачот на Apple веќе потрврди – Новиот iPhone ќе има стаклено куќиште Добавувачот на Apple веќе потрврди – Новиот iPhone ќе има стаклено куќиште
Добавувачот на Apple веќе потрврди – Новиот iPhone...
 • Објавена на 15/02/2017
 • Прочитана 640 пати
Се појавија спецификациите за Nokia 3 и Nokia 5 Се појавија спецификациите за Nokia 3 и Nokia 5
Се појавија спецификациите за Nokia 3 и Nokia 5...
Види огласи
Внеси оглас