Lenovo ќе ја претстави новата серија Moto G5 во наредната недела, но пред тоа продолжуваме да дознаваме детали за новиот уред....

Сензорот на Moto G5 ќе поддржува гестови

Lenovo ќе ја претстави новата серија Moto G5 во наредната недела, но пред тоа продолжуваме да дознаваме детали за новиот уред.

Нова информација од бразилски сајт потврдува дека помалиот модел Moto G5 ќе има метален заден панел и заменлива батерија, а освен тоа открива интересни работи за начинот на управување со телефонот.

Од оваа информација станува јасно дека сензорот за отпечатоци кој ќе биде вграден на предниот панел ќе поддржува гестови (лизгање на лево или десно) за враќање назад и за прикажување на мултитаскинг менито, кое ќе овозможи виртуелните копчиња на екранот да бидат скриени, а тоа ќе обезбеди повеќе простор за користење на дисплејот. Од Moto G5 очекуваме уште 2GB RAM, чипсет Snapdragon 430 и 5 "full HD дисплеј.

Galaxy Note7 може да се врати со нов дизајн и помала батерија

Галерија

Тагови: Moto G5, Lenovo, претставување, новитет, сензор, функции  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 19/04/2017
 • Прочитана 2536 пати
Протекоа слики од Samsung Galaxy J5 (2017) Протекоа слики од Samsung Galaxy J5 (2017)
Протекоа слики од Samsung Galaxy J5 (2017)...
 • Објавена на 26/07/2017
 • Прочитана 852 пати
До крајот на оваа година на пазарот ќе има 11 телефони со поддршка за Daydream До крајот на оваа година на пазарот ќе има 11 телефони со поддршка за Daydream
До крајот на оваа година на пазарот ќе има 11 теле...
 • Објавена на 23/08/2016
 • Прочитана 2865 пати
Враќање на легендата – на крајот на годината пристигаат Nokia телефони Враќање на легендата – на крајот на годината пристигаат Nokia телефони
Враќање на легендата – на крајот на годината прист...
 • Објавена на 10/05/2017
 • Прочитана 1091 пати
Нови рендери од дизајнот на iPhone 8 Нови рендери од дизајнот на iPhone 8
Нови рендери од дизајнот на iPhone 8...
 • Објавена на 21/11/2016
 • Прочитана 1492 пати
Ова шише автоматски прави селфи фотки Ова шише автоматски прави селфи фотки
Ова шише автоматски прави селфи фотки...
 • Објавена на 02/12/2016
 • Прочитана 818 пати
Пристига Meizu Pro 6 Plus со Exynos 8890 чип Пристига Meizu Pro 6 Plus со Exynos 8890 чип
Пристига Meizu Pro 6 Plus со Exynos 8890 чип...
Види огласи
Внеси оглас