Финската компанија HMD Global ќе земе учество на мобилниот конгрес во Барселона, на кој се подготвува да претстави неколку смартфо...

Излегува нова верзија на култниот Nokia 3310

Финската компанија HMD Global ќе земе учество на мобилниот конгрес во Барселона, на кој се подготвува да претстави неколку смартфони со Android кои го носат името Nokia. Досега немавме многу информации за планираните премиери, но Иван Блас (@evleaks) е подготвен да ни открие интересни детали од понудата на компанијата. Ако информацијата е точна, ќе треба привремено да се разделите со надежите за нов смартфон Nokia од висока класа. Од публикацијата за VentureBeat станува јасно дека во Барселона ќе ја видиме меѓународната верзија на моделот Nokia 6.

Како што знаеме тој не блеска со особено импресивен хардвер - 5,5 инчен full HD дисплеј, чипсет Snapdragon 430, 4GB RAM и 16 мегапикселна камера. Се очекува неговата цена во Европа да биде околу 249 евра. Другите два смартфони се со скромни карактеристики и ќе се продаваат по пристапни цени. Nokia 5 ќе го користи истиот чипсет, но ќе има 5,2 инчен дисплеј со резолуција 720p, 2GB RAM и 12МР основна камера. Цената би требало да биде до 199 евра. Nokia 3 ќе чини 149 евра, но засега нема детали за техничките особености.

Најинтересен уред кој се очекува може да биде друг нов телефон. Иван Блас наведува дека HMD Global се подготвува да претстави современа верзија на моделот Nokia 3310, кој беше претставен во далечната 2000 година и веќе има култен статус во однос на цврстината и на долгото времетраење на батеријата при едно полнење. Се очекува цената на телефонот да биде 59 евра, што најверојатно ќе освои многу обожаватели. Пресконференцијата на HMD Global во Барселона е закажана за 26 февруари, и местата за неа одамна се пополнети, што сугерира со каков интерес се очекува овој настан.

LG G6 ќе има подобрени аудио можности

Тагови: Nokia, Nokia 3310, HMD Global, премиера, претставување, барселона, конгрес  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 15/06/2017
 • Прочитана 612 пати
LG G7 и LG V30 ќе бидат промовирани порано од планираното LG G7 и LG V30 ќе бидат промовирани порано од планираното
LG G7 и LG V30 ќе бидат промовирани порано од план...
 • Објавена на 31/03/2017
 • Прочитана 1429 пати
Видео: Galaxy S8 & S8+ vs. Pixel & Pixel XL Видео: Galaxy S8 & S8+ vs. Pixel & Pixel XL
Видео: Galaxy S8 & S8+ vs. Pixel & Pixel XL...
 • Објавена на 18/10/2016
 • Прочитана 714 пати
HTC 11 со dual-edge дисплеј се појави во концепт на сајтот на Tech Configurations HTC 11 со dual-edge дисплеј се појави во концепт на сајтот на Tech Configurations
HTC 11 со dual-edge дисплеј се појави во концепт н...
 • Објавена на 20/08/2016
 • Прочитана 521 пати
На iOS 9 работат 87% од уредите на Apple На iOS 9 работат 87% од уредите на Apple
На iOS 9 работат 87% од уредите на Apple...
 • Објавена на 18/08/2016
 • Прочитана 702 пати
Huawei Mate 9: први фотографии. Повторно двојна камера Huawei Mate 9: први фотографии. Повторно двојна камера
Huawei Mate 9: први фотографии. Повторно двојна ка...
 • Објавена на 14/08/2016
 • Прочитана 653 пати
HTC Desire 10 Pro и Desire 10 Lifestyle пристигнуваат во септември HTC Desire 10 Pro и Desire 10 Lifestyle пристигнуваат во септември
HTC Desire 10 Pro и Desire 10 Lifestyle пристигнув...
Види огласи
Внеси оглас