Од Apple најавија дека ќе повлечат 88.000 iPhone 6S уреди, но се негира ризикот од експлозија или спонтано согорување....

Apple повлекува 88.000 паметни телефони

Од Apple најавија дека ќе повлечат 88.000 iPhone 6S уреди, но се негира ризикот од експлозија или спонтано согорување.

Компанијата започна со програмата за повлекување во ноември 2016 година, кога откри проблем со батеријата.

За повлекувањето на голем број телефонски уреди соопштение издаде Министерството за економија на Обединетите Арапски Емирати, откако доби официјално писмо од Apple. Утврдено е дека iPhone 6S кој е произведен во Кина во текот на септември и октомври 2015 година е склон на ненадејно исклучување.

Овие телефони можат да се отклучат сами од себе, брзо губат напон, а во некои случаи не е возможно повторно да се вклучат, пишува Спутник.

Без разлика дали вашиот iPhone е дел од серијата кои ги има овие проблеми, можете да проверите по серискиот број на овој сајт.

Се појавија фотографии и спецификации на Sony Xperia XA2

 

Тагови: Apple, повлекува, паметнителефони, проблеми, батерија  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 27/07/2017
 • Прочитана 806 пати
Новата верзија на U11 го воведува HTC во премиум сегментот Новата верзија на U11 го воведува HTC во премиум сегментот
Новата верзија на U11 го воведува HTC во премиум с...
 • Објавена на 13/03/2017
 • Прочитана 1920 пати
Samsung планира да запре со користењето на сензорот за отпечаток од прст во паметните телефони Galaxy Samsung планира да запре со користењето на сензорот за отпечаток од прст во паметните телефони Galaxy
Samsung планира да запре со користењето на сензоро...
 • Објавена на 27/04/2017
 • Прочитана 969 пати
Aermoo F1: Првиот заштитен паметен телефон со дисплеј без рамки Aermoo F1: Првиот заштитен паметен телефон со дисплеј без рамки
Aermoo F1: Првиот заштитен паметен телефон со дисп...
 • Објавена на 02/11/2016
 • Прочитана 786 пати
Заедно сo Mate 9 Huawei може да представи и нов часовниk Заедно сo Mate 9 Huawei може да представи и нов часовниk
Заедно сo Mate 9 Huawei може да представи и нов ча...
 • Објавена на 22/01/2017
 • Прочитана 1096 пати
Графенот ќе ги направи камерите за смартфони помали и подобри Графенот ќе ги направи камерите за смартфони помали и подобри
Графенот ќе ги направи камерите за смартфони помал...
 • Објавена на 22/05/2017
 • Прочитана 1540 пати
Xiaomi Mi Note 3: Фотографии и карактеристики на премиум моделот Xiaomi Mi Note 3: Фотографии и карактеристики на премиум моделот
Xiaomi Mi Note 3: Фотографии и карактеристики на п...
Види огласи
Внеси оглас