Selfie стаповите се веќе долго време на пазарот, но сега се појави нов начин за правење селфи фотографии, а тоа е SelfieFeet....

Selfie стапот е „мртов“, да живее SelfieFeet

Selfie стаповите се веќе долго време на пазарот, но сега се појави нов начин за правење селфи фотографии, а тоа е SelfieFeet.

Станува збор за еластична трака со магнет која се прицврстува на стапалото, а се управува далечински преку Blueooth. Креаторите на SelfieFeet објаснуваат дека сакаат на пазарот да понудат hands-free можност за правење на селфи фотографии. Прицврстувањето на телефонот на стапалото им изгледало како најлогично решение.

SelfieFeet едноставно се поставува на стапалото, потоа се прицврстува телефонот и со притискање перку мало далечинско, добивате одлично селфи. Благодарение на магнетот, телефонот моше да се прицврсти на метални површини, а исто така траката може да се носи и на рака.

Цената на SelfieFeet изнесува 25 долари.

Продажбата на Moto G5 ќе започне во март

Тагови: Selfie, SelfieFeet, селфистап, фотографии, селфи  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 08/01/2017
 • Прочитана 1641 пати
Oukitel U13: супер тенко метално куќиште Oukitel U13: супер тенко метално куќиште
Oukitel U13: супер тенко метално куќиште...
 • Објавена на 08/09/2016
 • Прочитана 566 пати
Google претставува два Pixel паметни телефони Google претставува два Pixel паметни телефони
Google претставува два Pixel паметни телефони...
 • Објавена на 18/01/2017
 • Прочитана 548 пати
Sony го потврди своето учество на MWC 2017 Sony го потврди своето учество на MWC 2017
Sony го потврди своето учество на MWC 2017...
 • Објавена на 15/01/2017
 • Прочитана 1719 пати
Samsung го откри Galaxy S8 во две промо видеа Samsung го откри Galaxy S8 во две промо видеа
Samsung го откри Galaxy S8 во две промо видеа...
 • Објавена на 5/30/2016
 • Прочитана 686 пати
Нов паметен телефон кој нуди 100GB cloud меморија и има добра цена Нов паметен телефон кој нуди 100GB cloud меморија и има добра цена
Нов паметен телефон кој нуди 100GB cloud меморија ...
 • Објавена на 08/03/2017
 • Прочитана 2688 пати
Веќе се појавија копии на Samsung Galaxy S8 Веќе се појавија копии на Samsung Galaxy S8
Веќе се појавија копии на Samsung Galaxy S8...
Види огласи
Внеси оглас