Пред година дена кога се појави Xiaomi Mi 5, беше еден од најдобрите и најмоќните телефони на пазарот. За да се надоврзе на успехо...

Xiaomi Mi 6 пристига во три верзии со два различни процесори

Пред година дена кога се појави Xiaomi Mi 5, беше еден од најдобрите и најмоќните телефони на пазарот. За да се надоврзе на успехот на својот претходник, Xiaomi оваа година ја прошири понудата и на пазарот ќе понуди нови три модели од оваа серија.

Трите модели на Xiaomi Mi 6 доаѓаат со два различни процесори и имаат различна цена. Првиот од нив е моделот со Hello X30 процесор, кој би требало да се продава по цена од 290 долари, вториот ќе има Snapdragon 835 процесор и ќе биде околу 360 долари, а третиот модел исто така доаѓа со Snapdragon 835 процесор и ќе биде со закривен dual-edge дисплеј, а цената на овој уред ќе биде 435 долари.

Xiaomi Mi 6 се очекува официјално да биде претставен на MWC 2017 саемот во Барселона, крајот на идниот месец.

LG: Батеријата на G6 телефонот нема да се загрева и при највисока температура

Тагови: Xiaomi, Xiaomi Mi 6, MWC 2017, саем, барселона, смартфон  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 28/04/2017
 • Прочитана 1172 пати
Слика од наводна заштитна маска за iPhone 8 потврдува некои гласини Слика од наводна заштитна маска за iPhone 8 потврдува некои гласини
Слика од наводна заштитна маска за iPhone 8 потврд...
 • Објавена на 01/03/2017
 • Прочитана 1066 пати
Kingston претстави USB меморија со 1TB и 2TB капацитет Kingston претстави USB меморија со 1TB и 2TB капацитет
Kingston претстави USB меморија со 1TB и 2TB капац...
 • Објавена на 10/02/2017
 • Прочитана 4141 пати
Apple повлекува 88.000 паметни телефони Apple повлекува 88.000 паметни телефони
Apple повлекува 88.000 паметни телефони...
 • Објавена на 09/03/2017
 • Прочитана 3399 пати
Galaxy S8 и S8+: Нов ден, нови слики Galaxy S8 и S8+: Нов ден, нови слики
Galaxy S8 и S8+: Нов ден, нови слики...
 • Објавена на 22/05/2017
 • Прочитана 2346 пати
3D Touch технологијатa во iPhone 8, Apple ќе го чини двојно повеќе 3D Touch технологијатa во iPhone 8, Apple ќе го чини двојно повеќе
3D Touch технологијатa во iPhone 8, Apple ќе го ч...
 • Објавена на 21/02/2017
 • Прочитана 792 пати
Сензорот на Moto G5 ќе поддржува гестови Сензорот на Moto G5 ќе поддржува гестови
Сензорот на Moto G5 ќе поддржува гестови...
Види огласи
Внеси оглас