За да се спречи загревањето на батеријата на LG G6 телефонот, компанијата ќе имплементира бакарни проводници во уредот, за одвојув...

LG: Батеријата на G6 телефонот нема да се загрева и при највисока температура

За да се спречи загревањето на батеријата на LG G6 телефонот, компанијата ќе имплементира бакарни проводници во уредот, за одвојување на топлината. Со помош на овие проводници, батеријата нема да се загрева ни при екстремно висока температура. Оваа технологија е применета и кај PC и лаптоп уредите, а ја намалува температурата за 6% до 10%. LG е дизајниран, така што, внатрешните делови кои се загреваат се разделени едни од други.

Компанијата игра на сигурна карта и сака да покаже дека, во овој поглед, LG G6 ќе се разликува од Samsung Galaxy S8. Со фокусирањето на сигурна батерија, LG се надева дека ќе придобие корисници кои се загрижени поради она што се случи минатата година со Samsung Galaxy Note 7 моделите. LG тврди дека батеријата за својот нов премиум телефон,е тестирана на температури повисоки за 15% од америчките и европските стандарди.

Компанијата најави дека новиот топ телефон ќе се појави пред Samsung да го претстави Galaxy S8 моделот. Премиерата на LG G6 се очекува да се одржи во текот на MWC 2017 саемот во Барселона, кој се одржува крајот на месец февруари, а на пазарот ќе биде достапен на 10 март.

Samsung го откри Galaxy S8 во две промо видеа

Тагови: LG, Samsung Galaxy S8, LG G6, лг, батерија, барселона  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 01/03/2017
 • Прочитана 3183 пати
Новиот Samsung S Pen наликува на вистински молив Новиот Samsung S Pen наликува на вистински молив
Новиот Samsung S Pen наликува на вистински молив...
 • Објавена на 03/04/2017
 • Прочитана 1287 пати
HTC U: Еве кaко ќе работи Edge Sense HTC U: Еве кaко ќе работи Edge Sense
HTC U: Еве кaко ќе работи Edge Sense...
 • Објавена на 09/08/2017
 • Прочитана 1223 пати
Масовното производство на iPhone 8 ќе започне во средината на септември Масовното производство на iPhone 8 ќе започне во средината на септември
Масовното производство на iPhone 8 ќе започне во с...
 • Објавена на 22/04/2017
 • Прочитана 895 пати
Iris Scanner, на телефоните Galaxy S8, ќе се користи за финансиски трансакции Iris Scanner, на телефоните Galaxy S8, ќе се користи за финансиски трансакции
Iris Scanner, на телефоните Galaxy S8, ќе се корис...
 • Објавена на 25/09/2016
 • Прочитана 882 пати
Dell има нови лаптоп компјутери за секој Dell има нови лаптоп компјутери за секој
Dell има нови лаптоп компјутери за секој...
 • Објавена на 5/24/2016
 • Прочитана 945 пати
Само во текот на минатата година беа произведени повеќе од 600 модели на телефони со Android Само во текот на минатата година беа произведени повеќе од 600 модели на телефони со Android
Само во текот на минатата година беа произведени п...
Види огласи
Внеси оглас