Ден пред официјално да започне светскиот мобилен конгрес 2017 во Барселона, Nokia планира да го претстави својот нов смартфон. Во ...

Премиум Nokia 6 телефонот премиерно ќе биде претставен на 26 февруари

Ден пред официјално да започне светскиот мобилен конгрес 2017 во Барселона, Nokia планира да го претстави својот нов смартфон. Во видеото кое протече на интернет компанијата најавува повеќе детали на 26 февруари. Според објавата се очекува телефонот што ќе го видиме да биде премиум моделот Nokia 6 со Qualcomm 835 чипсет.

Во текот на неговото претставување се очекуваат повеќе информации во врска со можните планови за глобално лансирање на моделот, бидејќи од почеток ќе биде достапен само на пазарот во Кина. До почетокот на светскиот мобилен конгрес се очекуваат повеќе информации за случувањето кое ќе се одржи на 26 февруари.

CES 2017: Asus ZenFone Pegasus 3S доаѓа со 5000mAh батерија

 

 

Тагови: Nokia6, Nokia, Qualcomm835,дата на претставување, премиера, премиум, нокиа, нокиа6  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 04/02/2017
                   • Прочитана 405 пати
                   Facebook претстави нова апликација Discover People Facebook претстави нова апликација Discover People
                   Facebook претстави нова апликација Discover People...
                   • Објавена на 14/03/2017
                   • Прочитана 2309 пати
                   Galaxy S8: Скенерот за отисок од прст не беше подготвен на време Galaxy S8: Скенерот за отисок од прст не беше подготвен на време
                   Galaxy S8: Скенерот за отисок од прст не беше подг...
                   • Објавена на 20/07/2016
                   • Прочитана 521 пати
                   iPhone 7, iPhone 7 Plus и iPhone 7 Pro: протекоа најдобрите фотки до сега? iPhone 7, iPhone 7 Plus и iPhone 7 Pro: протекоа најдобрите фотки до сега?
                   iPhone 7, iPhone 7 Plus и iPhone 7 Pro: протекоа н...
                   • Објавена на 29/01/2017
                   • Прочитана 222 пати
                   Samsung Galaxy Tab S3 доаѓа во две варијанти со Exynos 7420 и Snapdragon 820 Samsung Galaxy Tab S3 доаѓа во две варијанти со Exynos 7420 и Snapdragon 820
                   Samsung Galaxy Tab S3 доаѓа во две варијанти со Ex...
                   • Објавена на 05/02/2017
                   • Прочитана 220 пати
                   YouTube за Android и iOS доби нова функција за премотување на видеата со двојно кликање YouTube за Android и iOS доби нова функција за премотување на видеата со двојно кликање
                   YouTube за Android и iOS доби нова функција за пре...
                   • Објавена на 5/25/2016
                   • Прочитана 149 пати
                   ZTE Nubia Z11 Max: неверојатен сооднос на екранот со куќиштето ZTE Nubia Z11 Max: неверојатен сооднос на екранот со куќиштето
                   ZTE Nubia Z11 Max: неверојатен сооднос на екранот ...
                   Види огласи
                   Внеси оглас