Ден пред официјално да започне светскиот мобилен конгрес 2017 во Барселона, Nokia планира да го претстави својот нов смартфон. Во ...

Премиум Nokia 6 телефонот премиерно ќе биде претставен на 26 февруари

Ден пред официјално да започне светскиот мобилен конгрес 2017 во Барселона, Nokia планира да го претстави својот нов смартфон. Во видеото кое протече на интернет компанијата најавува повеќе детали на 26 февруари. Според објавата се очекува телефонот што ќе го видиме да биде премиум моделот Nokia 6 со Qualcomm 835 чипсет.

Во текот на неговото претставување се очекуваат повеќе информации во врска со можните планови за глобално лансирање на моделот, бидејќи од почеток ќе биде достапен само на пазарот во Кина. До почетокот на светскиот мобилен конгрес се очекуваат повеќе информации за случувањето кое ќе се одржи на 26 февруари.

CES 2017: Asus ZenFone Pegasus 3S доаѓа со 5000mAh батерија

 

 

Тагови: Nokia6, Nokia, Qualcomm835,дата на претставување, премиера, премиум, нокиа, нокиа6  • НОВО!
  Skoro nov SAMSUNG S8+ crn G955f neverl MOBI FLES
  Skoro nov SAMSUNG S8+ crn G955f neverl MOBI FLES
  43900 MKД
  • НОВО!
  HUAWEI P8 DM STORE
  HUAWEI P8 DM STORE
  9900 MKД
  • НОВО!
  IPHONE 7 RED 128G NOV DM STORE
  IPHONE 7 RED 128G NOV DM STORE
  45200 MKД
  • НОВО!
  DM STORE SAMSUNG J7 2016
  DM STORE SAMSUNG J7 2016
  12400 MKД
  • НОВО!
  SAMSUNG S6 EDGE+ DM STORE
  SAMSUNG S6 EDGE+ DM STORE
  21000 MKД
  • НОВО!
  IPHONE 6 64G DM STORE
  IPHONE 6 64G DM STORE
  16100 MKД
  • НОВО!
  IPHONE 7 NOV ZA SITE MREZI DM STORE
  IPHONE 7 NOV ZA SITE MREZI DM STORE
  34100 MKД
  • НОВО!
  Samsung Galaxy J5 2016
  Samsung Galaxy J5 2016
  По договор
  • НОВО!
  KAKO Novi Samsung S6 edge+ 32g GOLD Mobi Fles
  KAKO Novi Samsung S6 edge+ 32g GOLD Mobi Fles
  21600 MKД
  • НОВО!
  NOVI Samsung A3 2017 i A5 2017 2 god gar MOBI FLES
  NOVI Samsung A3 2017 i A5 2017 2 god gar MOBI FLES
  16600 MKД
  • НОВО!
  NOVI Samsung S7 edge g935f 32g site boi MOBIFLES
  NOVI Samsung S7 edge g935f 32g site boi MOBIFLES
  30900 MKД
  • НОВО!
  Novi Samsung S8 64gb CRNI 2 godini garanc MOBIFLES
  Novi Samsung S8 64gb CRNI 2 godini garanc MOBIFLES
  43300 MKД
  • НОВО!
  Najnovo Samsung S8 plus crni neverlock MOBIFLES
  Najnovo Samsung S8 plus crni neverlock MOBIFLES
  49500 MKД
  • НОВО!
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД
  • НОВО!
  NOVI celofan iPhone 7 32g site boi EVROP MOBI FLES
  NOVI celofan iPhone 7 32g site boi EVROP MOBI FLES
  37100 MKД
  • НОВО!
  MOBIFLES celofan novi i7 128gb site boi EVROPSKI
  MOBIFLES celofan novi i7 128gb site boi EVROPSKI
  42000 MKД
  • НОВО!
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  • НОВО!
  MOBIFLES najnovo iPhone 7+ 128gb RED neverlock
  MOBIFLES najnovo iPhone 7+ 128gb RED neverlock
  56900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 21/11/2016
 • Прочитана 11826 пати
Apple: Се е во ред со нашите телефони, вие не знаете да ги користите Apple: Се е во ред со нашите телефони, вие не знаете да ги користите
Apple: Се е во ред со нашите телефони, вие не знае...
 • Објавена на 5/31/2016
 • Прочитана 303 пати
ZUK Z2 ќе користи Snapdragon 820 и ќе биде само 245 евра ZUK Z2 ќе користи Snapdragon 820 и ќе биде само 245 евра
ZUK Z2 ќе користи Snapdragon 820 и ќе биде само 24...
 • Објавена на 07/02/2017
 • Прочитана 160 пати
Продажбата на Moto G5 ќе започне во март Продажбата на Moto G5 ќе започне во март
Продажбата на Moto G5 ќе започне во март...
 • Објавена на 18/05/2017
 • Прочитана 275 пати
Дали ова е конечниот дизајн на iPhone 8? Дали ова е конечниот дизајн на iPhone 8?
Дали ова е конечниот дизајн на iPhone 8?...
 • Објавена на 26/02/2017
 • Прочитана 460 пати
Sony Xperia XZ Premium е премиум смартфон со 4К дисплеј и доаѓа во мај Sony Xperia XZ Premium е премиум смартфон со 4К дисплеј и доаѓа во мај
Sony Xperia XZ Premium е премиум смартфон со 4К ди...
 • Објавена на 17/05/2017
 • Прочитана 279 пати
Huawei Y3 (2017) официјално претставен во две варијанти Huawei Y3 (2017) официјално претставен во две варијанти
Huawei Y3 (2017) официјално претставен во две вари...
Види огласи
Внеси оглас