Компанијата Asus за време на CES 2017 саемот го претстави наследникот на ZenFone Pegasus 3 телефонот, со кодово име Asus ZenFone P...

CES 2017: Asus ZenFone Pegasus 3S доаѓа со 5000mAh батерија

Компанијата Asus за време на CES 2017 саемот го претстави наследникот на ZenFone Pegasus 3 телефонот, со кодово име Asus ZenFone Pegasus 3S. Новиот телефон ќе биде подобрен хардверски, додека дизајнот останува идентичен.

Asus ZenFone Pegasus 3S користи чипсет Asus ZenFone Pegasus 3S со осум-јадрен процесор со брзина 1.5GHz, 3GB RAM како и 64GB меморија за складирање. Дисплејот е 5.2 инчи со резолуција 720p и има сензор за отисок на прст. Основната камера е 13MP,а предната селфи камера 8MP.

Телефонот има Android Nougat 7.0 оперативен систем, а сето тоа го напојува масивна батерија со капацитет од 5000mAh.

The Pirate Bay нудела помош за фаќање на криминалците

Тагови: Asus, CES 2017, Asus ZenFone Pegasus 3S  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 03/03/2017
                   • Прочитана 8403 пати
                   Кое ќе биде најновото тајно оружје на iPhone 8 Кое ќе биде најновото тајно оружје на iPhone 8
                   Кое ќе биде најновото тајно оружје на iPhone 8...
                   • Објавена на 29/10/2016
                   • Прочитана 286 пати
                   Купете си супер паметен телефон за само 99.99 долари Купете си супер паметен телефон за само 99.99 долари
                   Купете си супер паметен телефон за само 99.99 дола...
                   • Објавена на 02/03/2017
                   • Прочитана 1024 пати
                   Америка извини, остануваш без новата Nokia 3310 Америка извини, остануваш без новата Nokia 3310
                   Америка извини, остануваш без новата Nokia 3310...
                   • Објавена на 12/09/2016
                   • Прочитана 241 пати
                   Samsung Galaxy A7 (2017) на GFXBench Samsung Galaxy A7 (2017) на GFXBench
                   Samsung Galaxy A7 (2017) на GFXBench...
                   • Објавена на 11/01/2017
                   • Прочитана 176 пати
                   The Pirate Bay нудела помош за фаќање на криминалците The Pirate Bay нудела помош за фаќање на криминалците
                   The Pirate Bay нудела помош за фаќање на криминалц...
                   • Објавена на 4/20/2016
                   • Прочитана 150 пати
                   Galaxy S7 и S7 edge достапен и во розево-златна боја Galaxy S7 и S7 edge достапен и во розево-златна боја
                   Galaxy S7 и S7 edge достапен и во розево-златна бо...
                   Види огласи
                   Внеси оглас