Компанијата Asus за време на CES 2017 саемот го претстави наследникот на ZenFone Pegasus 3 телефонот, со кодово име Asus ZenFone P...

CES 2017: Asus ZenFone Pegasus 3S доаѓа со 5000mAh батерија

Компанијата Asus за време на CES 2017 саемот го претстави наследникот на ZenFone Pegasus 3 телефонот, со кодово име Asus ZenFone Pegasus 3S. Новиот телефон ќе биде подобрен хардверски, додека дизајнот останува идентичен.

Asus ZenFone Pegasus 3S користи чипсет Asus ZenFone Pegasus 3S со осум-јадрен процесор со брзина 1.5GHz, 3GB RAM како и 64GB меморија за складирање. Дисплејот е 5.2 инчи со резолуција 720p и има сензор за отисок на прст. Основната камера е 13MP,а предната селфи камера 8MP.

Телефонот има Android Nougat 7.0 оперативен систем, а сето тоа го напојува масивна батерија со капацитет од 5000mAh.

The Pirate Bay нудела помош за фаќање на криминалците

Тагови: Asus, CES 2017, Asus ZenFone Pegasus 3S  • НОВО!
  Skoro nov SAMSUNG S8+ crn G955f neverl MOBI FLES
  Skoro nov SAMSUNG S8+ crn G955f neverl MOBI FLES
  43900 MKД
  • НОВО!
  HUAWEI P8 DM STORE
  HUAWEI P8 DM STORE
  9900 MKД
  • НОВО!
  IPHONE 7 RED 128G NOV DM STORE
  IPHONE 7 RED 128G NOV DM STORE
  45200 MKД
  • НОВО!
  DM STORE SAMSUNG J7 2016
  DM STORE SAMSUNG J7 2016
  12400 MKД
  • НОВО!
  SAMSUNG S6 EDGE+ DM STORE
  SAMSUNG S6 EDGE+ DM STORE
  21000 MKД
  • НОВО!
  IPHONE 6 64G DM STORE
  IPHONE 6 64G DM STORE
  16100 MKД
  • НОВО!
  IPHONE 7 NOV ZA SITE MREZI DM STORE
  IPHONE 7 NOV ZA SITE MREZI DM STORE
  34100 MKД
  • НОВО!
  Samsung Galaxy J5 2016
  Samsung Galaxy J5 2016
  По договор
  • НОВО!
  KAKO Novi Samsung S6 edge+ 32g GOLD Mobi Fles
  KAKO Novi Samsung S6 edge+ 32g GOLD Mobi Fles
  21600 MKД
  • НОВО!
  NOVI Samsung A3 2017 i A5 2017 2 god gar MOBI FLES
  NOVI Samsung A3 2017 i A5 2017 2 god gar MOBI FLES
  16600 MKД
  • НОВО!
  NOVI Samsung S7 edge g935f 32g site boi MOBIFLES
  NOVI Samsung S7 edge g935f 32g site boi MOBIFLES
  30900 MKД
  • НОВО!
  Novi Samsung S8 64gb CRNI 2 godini garanc MOBIFLES
  Novi Samsung S8 64gb CRNI 2 godini garanc MOBIFLES
  43300 MKД
  • НОВО!
  Najnovo Samsung S8 plus crni neverlock MOBIFLES
  Najnovo Samsung S8 plus crni neverlock MOBIFLES
  49500 MKД
  • НОВО!
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД
  • НОВО!
  NOVI celofan iPhone 7 32g site boi EVROP MOBI FLES
  NOVI celofan iPhone 7 32g site boi EVROP MOBI FLES
  37100 MKД
  • НОВО!
  MOBIFLES celofan novi i7 128gb site boi EVROPSKI
  MOBIFLES celofan novi i7 128gb site boi EVROPSKI
  42000 MKД
  • НОВО!
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  • НОВО!
  MOBIFLES najnovo iPhone 7+ 128gb RED neverlock
  MOBIFLES najnovo iPhone 7+ 128gb RED neverlock
  56900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 10/11/2016
 • Прочитана 177 пати
После четири години Google ја надогради својата апликација за iPhone После четири години Google ја надогради својата апликација за iPhone
После четири години Google ја надогради својата ап...
 • Објавена на 12/05/2017
 • Прочитана 633 пати
Се шпекулира дека Samsung наскоро ќе објави нов high-end телефон на преклоп во Кореја Се шпекулира дека Samsung наскоро ќе објави нов high-end телефон на преклоп во Кореја
Се шпекулира дека Samsung наскоро ќе објави нов hi...
 • Објавена на 21/01/2017
 • Прочитана 244 пати
Asus во мај стартува нова серија на ZenFone 4 телефони Asus во мај стартува нова серија на ZenFone 4 телефони
Asus во мај стартува нова серија на ZenFone 4 теле...
 • Објавена на 22/10/2016
 • Прочитана 149 пати
Нови фотографии од Lenovo Moto M, а премиерата наближува Нови фотографии од Lenovo Moto M, а премиерата наближува
Нови фотографии од Lenovo Moto M, а премиерата наб...
 • Објавена на 25/03/2017
 • Прочитана 2534 пати
Samsung Galaxy Note 8: ново, иновативно лице на паднатиот гигант Samsung Galaxy Note 8: ново, иновативно лице на паднатиот гигант
Samsung Galaxy Note 8: ново, иновативно лице на па...
 • Објавена на 25/10/2016
 • Прочитана 248 пати
Samsung Galaxy S9 и LG G7 ќе имаат 5G модеми Samsung Galaxy S9 и LG G7 ќе имаат 5G модеми
Samsung Galaxy S9 и LG G7 ќе имаат 5G модеми...
Види огласи
Внеси оглас