The Pirate Bay се смета за сајт кој често ги крши авторските права и кој нема почит кон законот. Според еден од основачите на сајт...

The Pirate Bay нудела помош за фаќање на криминалците

The Pirate Bay се смета за сајт кој често ги крши авторските права и кој нема почит кон законот. Според еден од основачите на сајтот, кога The Pirate Bay им понудила помош на полицијата за фаќање на некои од посериозните криминалци, полицијата била потполно незаинтересирана.

Заинтересираноста на властите за The Pirate Bay е и понатаму огромна, а полицијата во поголем број земји смета дека овој сајт треба да биде затворен и со тоа проблемот би бил решен. Меѓутоа, вработените во пиратскиот сајт, во еден период одлучиле да им понудат помош на полицијата и им кажале како може да ги видат IP адресите на криминалците, но полицијата сепак била незаинтересирана. Ова го открива некогашниот портпаролот на The Pirate Bay, Tobias Anderson.

Кина ја забрани Pokemon GO

Тагови: The Pirate Bay, Tobias Anderson, полиција  • NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   3590 MKД
   • Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    8900 MKД
    • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     8500 MKД
     • Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      4900 MKД
      • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       25500 MKД
       • iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        35100 MKД
        • NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         1200 MKД
         • iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          18000 MKД
          • Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           28270 MKД
           • Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            18990 MKД
            • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             15990 MKД
             • MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              22800 MKД
              • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               21500 MKД
               • Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                16600 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 8000 MKД
                 • MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  50450 MKД
                  • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   По договор
                   • LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    9840 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 22/09/2016
                   • Прочитана 294 пати
                   Пристига Samsung Galaxy C9 фаблет со екран од 6 инчи Пристига Samsung Galaxy C9 фаблет со екран од 6 инчи
                   Пристига Samsung Galaxy C9 фаблет со екран од 6 ин...
                   • Објавена на 05/02/2017
                   • Прочитана 149 пати
                   GoPro се очекува да претстави нови акциски камери во 2017, вклучувајќи ја и HERO 6 камерата GoPro се очекува да претстави нови акциски камери во 2017, вклучувајќи ја и HERO 6 камерата
                   GoPro се очекува да претстави нови акциски камери ...
                   • Објавена на 30/07/2016
                   • Прочитана 209 пати
                   Протече првата фотографија за VR уредот за Galaxy Note 7 Протече првата фотографија за VR уредот за Galaxy Note 7
                   Протече првата фотографија за VR уредот за Galaxy ...
                   • Објавена на 13/10/2016
                   • Прочитана 160 пати
                   Рекламите за Pixel паметните телефони покажуваат дека Google е спремен за пазарна борба. ( Видеа ) Рекламите за Pixel паметните телефони покажуваат дека Google е спремен за пазарна борба. ( Видеа )
                   Рекламите за Pixel паметните телефони покажуваат д...
                   • Објавена на 02/10/2016
                   • Прочитана 229 пати
                   Xiaomi Mi Note 2 пристигнува на крајот од октомври со 8GB RAM? Xiaomi Mi Note 2 пристигнува на крајот од октомври со 8GB RAM?
                   Xiaomi Mi Note 2 пристигнува на крајот од октомври...
                   • Објавена на 5/23/2016
                   • Прочитана 170 пати
                   Samsung и Apple се и понатаму на врвот, но Кинезите опасно напаѓаат Samsung и Apple се и понатаму на врвот, но Кинезите опасно напаѓаат
                   Samsung и Apple се и понатаму на врвот, но Кинезит...
                   Види огласи
                   Внеси оглас