Протече нова информација од тајванското издание на дневниот весник DigiTimes, која открива нови детали околу плановите на Apple за...

iPhone 8 ќе има челично куќиште открива DigiTimes

Протече нова информација од тајванското издание на дневниот весник DigiTimes, која открива нови детали околу плановите на Apple за iPhone 8. Според весникот, американската компанија ќе го замени алуминиумот, кој досега го користеше за изработка на куќишта,со челик, а за изработката на новите куќишта ќе се погрижат Foxconn Electronics и Jabil.

DigiTimes повторно ја потврдува информацијата дека уредот ќе има заден панел од стакло, а челичното куќиште ќе биде изработено преку процес на ковање, што би требало значително да ја зголеми здравината на телефонот, а да ги намали времето и цената на произвотство.

Минатата година Meizu продаде 22 милиони смартфони

Тагови: iPhone 8, Apple, DigiTimes


Loading...

  • Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   10990 MKД
   • Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    6990 MKД
    • NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     3500 MKД
     • Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      13200 MKД
      • НАПРАВИ ДИЗАЈН
       НАПРАВИ ДИЗАЈН
       150 MKД
       • СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        150 MKД
        • ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         140 MKД
         • SAMSUNG J5 2016
          SAMSUNG J5 2016
          11490 MKД
          • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           27700 MKД
           • Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            33800 MKД
            • iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             По договор
             • HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              По договор
              • Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               8000 MKД
               • Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                24600 MKД
                • Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 По договор
                 • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  1900 MKД
                  • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   24600 MKД
                   • iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    9200 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 17/01/2017
                   • Прочитана 452 пати
                   Xiaomi Mi 6 пристига во три верзии со два различни процесори Xiaomi Mi 6 пристига во три верзии со два различни процесори
                   Xiaomi Mi 6 пристига во три верзии со два различни...
                   • Објавена на 01/09/2016
                   • Прочитана 698 пати
                   Индиска компанија својот паметен телефон ќе го продава за само шест евра Индиска компанија својот паметен телефон ќе го продава за само шест евра
                   Индиска компанија својот паметен телефон ќе го про...
                   • Објавена на 4/19/2016
                   • Прочитана 118 пати
                   Lenovo Lemon 3 елегантен паметен телефон со поволна цена Lenovo Lemon 3 елегантен паметен телефон со поволна цена
                   Lenovo Lemon 3 елегантен паметен телефон со поволн...
                   • Објавена на 4/20/2016
                   • Прочитана 97 пати
                   Yu Yureka Note: представен мега фаблетот со 6-инчен FULL HD екран Yu Yureka Note: представен мега фаблетот со 6-инчен FULL HD екран
                   Yu Yureka Note: представен мега фаблетот со 6-инче...
                   • Објавена на 21/10/2016
                   • Прочитана 2490 пати
                   Samsung ќе вградува батерии на LG во Galaxy S8 Samsung ќе вградува батерии на LG во Galaxy S8
                   Samsung ќе вградува батерии на LG во Galaxy S8...
                   • Објавена на 6/6/2016
                   • Прочитана 536 пати
                   Samsung Galaxy S7 Active: најцврстиот Galaxy паметен телефон досега (Видео рецензија) Samsung Galaxy S7 Active: најцврстиот Galaxy паметен телефон досега (Видео рецензија)
                   Samsung Galaxy S7 Active: најцврстиот Galaxy памет...
                   Види огласи
                   Внеси оглас