Протече нова информација од тајванското издание на дневниот весник DigiTimes, која открива нови детали околу плановите на Apple за...

iPhone 8 ќе има челично куќиште открива DigiTimes

Протече нова информација од тајванското издание на дневниот весник DigiTimes, која открива нови детали околу плановите на Apple за iPhone 8. Според весникот, американската компанија ќе го замени алуминиумот, кој досега го користеше за изработка на куќишта,со челик, а за изработката на новите куќишта ќе се погрижат Foxconn Electronics и Jabil.

DigiTimes повторно ја потврдува информацијата дека уредот ќе има заден панел од стакло, а челичното куќиште ќе биде изработено преку процес на ковање, што би требало значително да ја зголеми здравината на телефонот, а да ги намали времето и цената на произвотство.

Минатата година Meizu продаде 22 милиони смартфони

Тагови: iPhone 8, Apple, DigiTimes  • НОВО!
  Nov! Nekoristen Samsung j5 2017 Blue Silver so 24m Garancija Neverlock full pack
  Nov! Nekoristen Samsung j5 2017 Blue Silver so 24m Garancija Neverlock full pack
  11590 MKД
  Apple iPhone 4S white 64Gb Telekom so full pakuvanje
  Apple iPhone 4S white 64Gb Telekom so full pakuvanje
  3590 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Black so 24m Garancija neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Black so 24m Garancija neverlock
  24000 MKД
  Kako Nov! Samsung Galaxy S7 Edge White pearl so 3M Garancija Full Pakuvanje
  Kako Nov! Samsung Galaxy S7 Edge White pearl so 3M Garancija Full Pakuvanje
  20800 MKД
  Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum super socuvan Neverlock full pack
  Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum super socuvan Neverlock full pack
  18990 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb, 4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb, 4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
  26700 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Продавам телефон Nokia 222!
  Продавам телефон Nokia 222!
  1800 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  13500 MKД
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  22800 MKД
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  9800 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 01/03/2017
 • Прочитана 511 пати
Kingston претстави USB меморија со 1TB и 2TB капацитет Kingston претстави USB меморија со 1TB и 2TB капацитет
Kingston претстави USB меморија со 1TB и 2TB капац...
 • Објавена на 6/30/2016
 • Прочитана 483 пати
Xiaomi веќе работи на Mi 5s паметен телефон Xiaomi веќе работи на Mi 5s паметен телефон
Xiaomi веќе работи на Mi 5s паметен телефон...
 • Објавена на 16/08/2016
 • Прочитана 247 пати
Word, Excel и Powerpoint со нови можности за Android и iOS Word, Excel и Powerpoint со нови можности за Android и iOS
Word, Excel и Powerpoint со нови можности за Andro...
 • Објавена на 17/08/2016
 • Прочитана 592 пати
Не пропуштајте ја шансата за купување евтин паметен телефон: голема промоција на GearBest Не пропуштајте ја шансата за купување евтин паметен телефон: голема промоција на GearBest
Не пропуштајте ја шансата за купување евтин памете...
 • Објавена на 26/02/2017
 • Прочитана 546 пати
Sony Xperia XZ Premium е премиум смартфон со 4К дисплеј и доаѓа во мај Sony Xperia XZ Premium е премиум смартфон со 4К дисплеј и доаѓа во мај
Sony Xperia XZ Premium е премиум смартфон со 4К ди...
 • Објавена на 20/10/2016
 • Прочитана 286 пати
Apple го потврди настанот: на 24 Октомври стигнуваат новите производи Apple го потврди настанот: на 24 Октомври стигнуваат новите производи
Apple го потврди настанот: на 24 Октомври стигнува...
Види огласи
Внеси оглас