Официјално беше претставен новиот Meitu T8 смартфон кој се чини многу интересен. Дизајнот е тоа по што е препознатлив овој телефон...

Meitu T8 моќен луксузен телефон со супер изглед, но и цена

Официјално беше претставен новиот Meitu T8 смартфон кој се чини многу интересен. Дизајнот е тоа по што е препознатлив овој телефон, особено поради закривувањето во горниот и долниот дел.Друга занимлива работа е предната камера со 12MP која има посебна AL технологија за препознавање на лица, пол и години на старост, а вклучен е и софтвер за разубавување.

 Смартфонот користи MediaTek 10-јадрен Helio X20 процесор со брзина 2,3 GHz со 4-јадрена Mali-T880 MP4 графика на 700 MHz. Вграден е 6 GB RAM и 128 GB меморија за складирање, а батеријата е со капацитет 3900 mAh.

Дисплејот е 5,2 инчи IPS со FullHD резолуција од 1920 x 1080. Поддржува Dual SIM, 4G LTE мрежи и работи на Android 6.0 Marshmallow оперативен систем. Нагласен е и елегантниот дизајн кој е изработен од квалитетни материјали.

Преку својата веб страна, компанијата ќе понуди 1000 Meitu T8 уреди, кои се очекува да бидат распродадени за неколку секунди, иако неговата цена е 720 долари. Официјалната продажба на овој смартфон започнува на 21 јануари.

LG G6 со новиот 5.7” QHD+ дисплеј со 18:9 сооднос

Тагови: Meitu T8, смартфон    • НОВО!
    Nov! Nekoristen Samsung j5 2017 Blue Silver so 24m Garancija Neverlock full pack
    Nov! Nekoristen Samsung j5 2017 Blue Silver so 24m Garancija Neverlock full pack
    11590 MKД
    Apple iPhone 4S white 64Gb Telekom so full pakuvanje
    Apple iPhone 4S white 64Gb Telekom so full pakuvanje
    3590 MKД
    Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Black so 24m Garancija neverlock
    Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Black so 24m Garancija neverlock
    24000 MKД
    Kako Nov! Samsung Galaxy S7 Edge White pearl so 3M Garancija Full Pakuvanje
    Kako Nov! Samsung Galaxy S7 Edge White pearl so 3M Garancija Full Pakuvanje
    20800 MKД
    Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum super socuvan Neverlock full pack
    Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum super socuvan Neverlock full pack
    18990 MKД
    Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb,  4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
    Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb, 4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
    26700 MKД
    Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
    Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
    21000 MKД
    Se prodava nov Xiaomi Mi A1
    Se prodava nov Xiaomi Mi A1
    12000 MKД
    Samsung J3(2017)
    Samsung J3(2017)
    8000 MKД
    Продавам телефон Nokia 222!
    Продавам телефон Nokia 222!
    1800 MKД
    Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
    Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
    11000 MKД
    Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
    Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
    6000 MKД
    NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
    NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
    27800 MKД
    KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
    KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
    По договор
    MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
    MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
    30900 MKД
    NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
    NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
    13500 MKД
    Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
    Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
    22800 MKД
    KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
    KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
    9800 MKД

Слични Новости

  • Објавена на 15/03/2017
  • Прочитана 757 пати
iPhone 8: Цената на следниот премиум модел на Apple можно е да биде многу висока поради OLED панелот iPhone 8: Цената на следниот премиум модел на Apple можно е да биде многу висока поради OLED панелот
iPhone 8: Цената на следниот премиум модел на Appl...
  • Објавена на 15/06/2017
  • Прочитана 272 пати
LG G7 и LG V30 ќе бидат промовирани порано од планираното LG G7 и LG V30 ќе бидат промовирани порано од планираното
LG G7 и LG V30 ќе бидат промовирани порано од план...
  • Објавена на 19/02/2017
  • Прочитана 1690 пати
Samsung ќе ги користи батериите на Sony за новиот Galaxy S8 Samsung ќе ги користи батериите на Sony за новиот Galaxy S8
Samsung ќе ги користи батериите на Sony за новиот ...
  • Објавена на 07/08/2017
  • Прочитана 99 пати
Доколку Apple продолжи да работи вака добро Tim Cook ќе добие страшен бонус Доколку Apple продолжи да работи вака добро Tim Cook ќе добие страшен бонус
Доколку Apple продолжи да работи вака добро Tim Co...
  • Објавена на 24/05/2017
  • Прочитана 448 пати
iPhone 9 ќе доаѓа во две големини, со OLED екран? iPhone 9 ќе доаѓа во две големини, со OLED екран?
iPhone 9 ќе доаѓа во две големини, со OLED екран?...
  • Објавена на 25/01/2017
  • Прочитана 391 пати
BlackBerry Mercury ќе биде претставен на 25 февруари BlackBerry Mercury ќе биде претставен на 25 февруари
BlackBerry Mercury ќе биде претставен на 25 февруа...
Види огласи
Внеси оглас