LG го претстави новиот QHD+ LCD дисплеј со сооднос 18:9 и 1440 x 2880 резолуција, а најверојатно ќе дебатира на LG G6, кој треба д...

LG G6 со новиот 5.7” QHD+ дисплеј со 18:9 сооднос

LG го претстави новиот QHD+ LCD дисплеј со сооднос 18:9 и 1440 x 2880 резолуција, а најверојатно ќе дебатира на LG G6, кој треба да се појави во најскоро време.

Компанијата се пофали со новиот дисплеј кој има ознака QHD+ и 1440 x 2880 резолуција, наместо досегашната 1440 x 2560. Неговата дијагонала ќе биде 5.7 инчи со сооднос 18:9 или 2:1, што ќе обезбеди уживање во гледањето филмови и ќе овозможува одлично multi-window работење со две апликации одеднаш, што е поддржано на Android Nougat оперативниот систем.

Новиот LG дисплеј користи in-TOUCH технологија и има интегриран слој за осетливост на допир со дебелина од 1mm, а неговата видливос на дирекно сонце е зголемена за 10%.

Изгледа дека LG G6 ќе биде првиот уред кој ќе биде опремен со овој моќен дисплеј, а неговото официјално претставување се очекува да биде на светскиот мобилен конгрес во Барселона, крајот на месец февруари.

SK Hynix претстави 8GB RAM модул кој можеби ќе се најде на телефонот Galaxy S8

Тагови: LG G6, QHD+, LG, дисплеј  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 13/09/2016
                   • Прочитана 266 пати
                   iPhone 7 е отпорен на вода, но гаранцијата не ги покрива оштетувањата предизвикани од вода?! iPhone 7 е отпорен на вода, но гаранцијата не ги покрива оштетувањата предизвикани од вода?!
                   iPhone 7 е отпорен на вода, но гаранцијата не ги п...
                   • Објавена на 04/03/2017
                   • Прочитана 132 пати
                   На YouTube дневно се гледаат над 1 милијарда часови видео клипови На YouTube дневно се гледаат над 1 милијарда часови видео клипови
                   На YouTube дневно се гледаат над 1 милијарда часов...
                   • Објавена на 30/01/2017
                   • Прочитана 137 пати
                   Moto G5 ги помина FCC тестовите, очекуваме NFC и батерија од 3000 mAh Moto G5 ги помина FCC тестовите, очекуваме NFC и батерија од 3000 mAh
                   Moto G5 ги помина FCC тестовите, очекуваме NFC и б...
                   • Објавена на 14/01/2017
                   • Прочитана 16022 пати
                   Најнови фотографии од Samsung Galaxy S8 Најнови фотографии од Samsung Galaxy S8
                   Најнови фотографии од Samsung Galaxy S8...
                   • Објавена на 27/07/2016
                   • Прочитана 249 пати
                   BlackBerry го претстави новиот DTEK50 паметен телефон BlackBerry го претстави новиот DTEK50 паметен телефон
                   BlackBerry го претстави новиот DTEK50 паметен теле...
                   • Објавена на 05/01/2017
                   • Прочитана 200 пати
                   Во 2017 Nokia ќе понуди 6-7 смартфони Во 2017 Nokia ќе понуди 6-7 смартфони
                   Во 2017 Nokia ќе понуди 6-7 смартфони...
                   Види огласи
                   Внеси оглас