Некој украде два прототипа од штандот на Razer компанијата на CES 2017 и тоа во текот на последниот ден на саемот....

CES 2017: Прототипите на Razer украдени од штандот

Некој украде два прототипа од штандот на Razer компанијата на CES 2017 и тоа во текот на последниот ден на саемот.

„Само што добив информација дека два наши прототипа се украдени од штандот“, напиша извршниот директор на Razer компанијата Min-Liang Tan, на својот Facebook профил.

„Поднесовме пријави и во моментот соработуваме со организаторите на саемот и полицијата, за да ги откриеме сторителите“

Не е познато конкретно кои производи се украдени, но присуството на Razer на CES 2017, воглавно се базираше на Chroma прожекторот и лаптопот со три монитори Project Valerie. Ова не е прв пат Razer компанијата да биде мета на крадци. Претходно два Blade прототипа беа украдени од Razer R&D лабараторијата во Сан Франциско.

Директорот Тан не ја исклучува можноста за корпоративна шпионажа.

„Ние ја разбираме кражбата, ако е тоа во прашање, а индустриската шпионажа е нешто навистина сериозно-тоа е измама, а измамата нам не ни одговара. Казните за ваква измама се огромни и оној кој ја направи оваа кражба, очигледно не е многу паметен човек“.

10 години од премиерата на iPhone

Тагови: Razer, CES 2017, Min-Liang Tan, кражба  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 20/03/2017
                   • Прочитана 659 пати
                   Ново разочарување: HTC ја претстави новата верзија Ultra за 880 евра Ново разочарување: HTC ја претстави новата верзија Ultra за 880 евра
                   Ново разочарување: HTC ја претстави новата верзија...
                   • Објавена на 16/12/2016
                   • Прочитана 254 пати
                   Nokia ja купува компаниjaта Deepfield, за да нe заштити од DDoS напади Nokia ja купува компаниjaта Deepfield, за да нe заштити од DDoS напади
                   Nokia ja купува компаниjaта Deepfield, за да нe за...
                   • Објавена на 08/03/2017
                   • Прочитана 16694 пати
                   Samsung Galaxy S8 и S8+: откриена цената и нова виолетова изведба Samsung Galaxy S8 и S8+: откриена цената и нова виолетова изведба
                   Samsung Galaxy S8 и S8+: откриена цената и нова ви...
                   • Објавена на 04/11/2016
                   • Прочитана 309 пати
                   Што да очекуваме од Nokia до крајот на годината ? Што да очекуваме од Nokia до крајот на годината ?
                   Што да очекуваме од Nokia до крајот на годината ?...
                   • Објавена на 6/17/2016
                   • Прочитана 610 пати
                   Doogee T6 Pro – уште едно чудовиште со неверојатна батерија од 6250 mAh Doogee T6 Pro – уште едно чудовиште со неверојатна батерија од 6250 mAh
                   Doogee T6 Pro – уште едно чудовиште со неверојатна...
                   • Објавена на 07/03/2017
                   • Прочитана 443 пати
                   LG G6 со 40 000 нарачки за само 4 дена LG G6 со 40 000 нарачки за само 4 дена
                   LG G6 со 40 000 нарачки за само 4 дена...
                   Види огласи
                   Внеси оглас