Како што може да се каже дека Apple е една од најмоќните компании во САД, исто може да се каже и дека Samsung е една од најмоќните...

Apple ја отвора првата продавница на Samsung територија

Како што може да се каже дека Apple е една од најмоќните компании во САД, исто може да се каже и дека Samsung е една од најмоќните компании во Јужна Кореја. Овие два гиганта се познати по меѓусебното почитување. Поради тоа, зачудувачки е наредниот чекор кој ќе го направи Apple, а тоа е, отварање на малопродажна мрежа на територијата на Samsung.

Имаше гласини дека Apple отвара малопродажна мрежа во близина на седиштето на Samsung во Сеул, сега компанијата тоа и официјално го потврди. На Apple им требаше доста време да донесат одлука за отварање продавница во територијата на својот ривал. Корисниците од Јужна Кореја, досега мораа да купуваат преку овластени продавачи на Apple, а сега ќе имаат можност тоа да го направат дирекно во прадавниците на Apple. Медиумите во Јужна Кореја известуваат дека првата Apple продавница ќе биде отворена во фамозниот „Гангам дистрикт“ во неомври.

Целта на Samsung е да продаде 60 милиони Galaxy S8 телефони во оваа година

Тагови: Apple, Samsung, продавница  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 05/03/2017
                   • Прочитана 1961 пати
                   Samsung Galaxy S8 +: дебатите за најдобар телефон на светот се вжештуваат Samsung Galaxy S8 +: дебатите за најдобар телефон на светот се вжештуваат
                   Samsung Galaxy S8 +: дебатите за најдобар телефон ...
                   • Објавена на 4/14/2016
                   • Прочитана 140 пати
                   SONY пушти во употреба Android 6.0  за  Xperia Z2,Z3 и Z3 Compact SONY пушти во употреба Android 6.0  за  Xperia Z2,Z3 и Z3 Compact
                   SONY пушти во употреба Android 6.0 за Xperia...
                   • Објавена на 20/12/2016
                   • Прочитана 268 пати
                   Кои се новите одлични опции на мобилната апликација на Gmail Кои се новите одлични опции на мобилната апликација на Gmail
                   Кои се новите одлични опции на мобилната апликациј...
                   • Објавена на 20/07/2016
                   • Прочитана 200 пати
                   Новиот HTC Nexus со одличен дизајн (видео) Новиот HTC Nexus со одличен дизајн (видео)
                   Новиот HTC Nexus со одличен дизајн (видео)...
                   • Објавена на 23/11/2016
                   • Прочитана 926 пати
                   Нова технологија која што ќе им овозможи на батериите да се полнат за секунди, а да издржат со денови Нова технологија која што ќе им овозможи на батериите да се полнат за секунди, а да издржат со денови
                   Нова технологија која што ќе им овозможи на батери...
                   • Објавена на 09/12/2016
                   • Прочитана 405 пати
                   Конечно Instagram ги воведе овие супер опции Конечно Instagram ги воведе овие супер опции
                   Конечно Instagram ги воведе овие супер опции...
                   Види огласи
                   Внеси оглас