Според најновите извештаи кои пристигнаа од Јужна Кореја, Samsung има за цел да продаде 60 милиони флагмански телефони од новата с...

Целта на Samsung е да продаде 60 милиони Galaxy S8 телефони во оваа година

Според најновите извештаи кои пристигнаа од Јужна Кореја, Samsung има за цел да продаде 60 милиони флагмански телефони од новата серија Galaxy S, кои најверојатно ќе го носат името Galaxy S8.

„Технолошкиот гигант побара од своите партнери кои го обезбедуваат со делови, да ја остварат целта, а тоа е, да му бидат доставени 60 милиони телефони“- цитат од извештајот.

Бројката од 60 милиони е поголема од испораката на некои од претходните модели од Galaxy S серијата: Galaxy S5 (45 милиони), Galaxy S6 (45 милиони) и Galaxy S7 (48 милиони, очекувано). Во извештајот се наведува и дека Galaxy S8 ќе биде објавен во април, а неговото масовно производство ќе започне во март, што се совпаѓа со досегашните гласини за овој телефон.

Кои телефони имаат поддршка за Google Daydream VR?

 

Тагови: Samsung, Galaxy S,Galaxy S8  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Занимливости

                   • Објавена на 6/16/2016
                   • Прочитана 2666 пати
                   Сакате ли да одите на работа со дрон ? Сакате ли да одите на работа со дрон ?
                   Сакате ли да одите на работа со дрон ?...
                   • Објавена на 10/07/2016
                   • Прочитана 794 пати
                   HTC испаѓа од топ 10 производители на паметни телефони HTC испаѓа од топ 10 производители на паметни телефони
                   HTC испаѓа од топ 10 производители на паметни теле...
                   • Објавена на 5/25/2016
                   • Прочитана 177 пати
                   Apple можеби ќе му даде шанса на LG за изработка на двојна камера за iPhone 7 Plus Apple можеби ќе му даде шанса на LG за изработка на двојна камера за iPhone 7 Plus
                   Apple можеби ќе му даде шанса на LG за изработка н...
                   • Објавена на 6/20/2016
                   • Прочитана 249 пати
                   Кралот на spam пораките заврши во затвор. Плус, доби казна од 310.000 долари! Кралот на spam пораките заврши во затвор. Плус, доби казна од 310.000 долари!
                   Кралот на spam пораките заврши во затвор. Плус, до...
                   • Објавена на 5/30/2016
                   • Прочитана 241 пати
                   Кои се шансите Apple да заврши како BlackBerry или Nokia? Кои се шансите Apple да заврши како BlackBerry или Nokia?
                   Кои се шансите Apple да заврши како BlackBerry или...
                   • Објавена на 5/23/2016
                   • Прочитана 190 пати
                   “Извини, ми цркна батеријата на мобилен” – апликација која ја разоткрива една од најчесто користените лаги “Извини, ми цркна батеријата на мобилен” – апликација која ја разоткрива една од најчесто користените лаги
                   “Извини, ми цркна батеријата на мобилен” – апликац...
                   Види огласи
                   Внеси оглас