Минатата година компанијата Google ја претстави новата платформа за виртуална реалност Daydream. Нивните Pixel телефони беа првите...

Кои телефони имаат поддршка за Google Daydream VR?

Минатата година, компанијата Google ја претстави новата платформа за виртуална реалност Daydream. Нивните Pixel телефони беа првите уреди кои ја поддржуваа Daydream платформата, а тие беа претставени минатата година, заедно со Daydream View очилата за виртуална реалност. Постојат и други производители кои имаат можност за поддршка на платформата, a Google лансира неколку нови уреди кои се приклучија на семејството. Сепак, во моментот нема многу телефони на пазарот кои ја поддржуваат Daydream платформата и изборот беше ограничен на Pixel и Moto Z телефоните, но во иднина сето тоа ќе се промени бидејќи на пазарот се очекуваат повеќе уреди кои ќе имаат поддршка за Daydream платформата.

На официјалниот блог, од страна на Google беа објавени неколку телефони кои наскоро ќе се придружат на Daydream семејството, а тоа се ZTE Axon 7, Porsche Design Huawei Mate 9, Huawei Mate 9 Pro и ASUS Zenfone AR. На оваа листа, Huawei има два телефони кои поддржуваат кацига која може да се користи на Daydream платформата, а се очекува тие телефони да се појават во текот на оваа година.

Google се почесто лансира нови апликации кои ја подржуваат оваа VR платформа, а 2017 се очекува да биде година на експанзија на Daydream.

SanDisk произведе совршена картичка за смартфони

Тагови: kupisimobilen.mk  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Занимливости

                   • Објавена на 19/08/2016
                   • Прочитана 265 пати
                   Motorola индиректно го обвинува Samsung за кражба на функцијата Motorola индиректно го обвинува Samsung за кражба на функцијата
                   Motorola индиректно го обвинува Samsung за кражба ...
                   • Објавена на 11/09/2016
                   • Прочитана 249 пати
                   Zopo Hero 2 во жежок тест – преживеа нож, јајца и вода! Zopo Hero 2 во жежок тест – преживеа нож, јајца и вода!
                   Zopo Hero 2 во жежок тест – преживеа нож, јајца и ...
                   • Објавена на 25/07/2016
                   • Прочитана 213 пати
                   Што е следно за „Pokémon Go“? Персонализирани локации и повеќе покемони Што е следно за „Pokémon Go“? Персонализирани локации и повеќе покемони
                   Што е следно за „Pokémon Go“? Персонализирани...
                   • Објавена на 05/02/2017
                   • Прочитана 1153 пати
                   Вака ќе изгледаат паметните телефони во иднината ( ВИДЕО ) Вака ќе изгледаат паметните телефони во иднината ( ВИДЕО )
                   Вака ќе изгледаат паметните телефони во иднината (...
                   • Објавена на 05/12/2016
                   • Прочитана 575 пати
                   Многу ќе ви се допадне овој новитет на Google Earth (ВИДЕО) Многу ќе ви се допадне овој новитет на Google Earth (ВИДЕО)
                   Многу ќе ви се допадне овој новитет на Google Eart...
                   • Објавена на 15/01/2017
                   • Прочитана 197 пати
                   Идните паметни часовници ќе ни кажуваат кога се разболуваме Идните паметни часовници ќе ни кажуваат кога се разболуваме
                   Идните паметни часовници ќе ни кажуваат кога се ра...
                   Види огласи
                   Внеси оглас